Jaki wybrać program akcelerator pobierania plików z Internetu – najlepszy

Pobieranie plikówAkceleratory pobierania plików z Internetu to programy pozwalające łatwiej zarządzać plikami, które chcemy pobrać na własne urządzenie. Pozwalają one nie tylko organizować dane pakiety ale i wznawiać pobierania, wykorzystywać automatyczne dostępy czy przyspieszyć lub ułatwić proces ściągania dowolnego materiału z sieci.

Jest wiele metod na pobierania plików z internetu – mogą być one zarówno oparte na linkach czyli serwisach hostingowych jak i metodach P2M – czyli skrzynkach pocztowych w postaci segmentów lub metodami torentowymi czy wymianami bezpośrednimi między łączonymi dostępami komputerami za sprawą programów.

Najbardziej popularną metodą jest to od dawna standardowe korzystanie z linku pobierającego dany materiał. Inne metody miały swoje wzloty i upadki ale nigdy nie były dominujące i raczej coraz mniej prawdopodobne aby takie mogły się stać.

Jaki wybrać najlepszy program do ściągania plików z Internetu – akceleratorów tego typu jest naprawdę bardzo dużo. Jednakże zdecydowanie wysforowało się kilka z nich na czołówki możliwości – z czego jeden jest zdecydowanie najlepszy. Wszystkie programy można natomiast zintegrować z przeglądarkami internetowymi.

Wartymi pobocznie uwagi na pewno są EagleGet czy FlareGet – wiele osób je wybiera, gdyż są to proste programy o szybkiej obsłudze bez nadmiaru opcji. Jednakże daleko im do bardziej zaawansowanych instalacji tego typu.

Drugi w kolejności od najlepszego jest naszym zdaniem Free Download Manager – dość rozbudowany z automatycznym filtrem rodzajów plików oraz fajnymi możliwościami ustawień lejka prędkości. Program nie jest najlepszy, bo nie ma aż tak szerokiego rozbudowania opcji jak lider – ale i tak jest jednym z najczęściej wybieranych przez internautów.

Najlepszy akcelerator pobierania to zdecydowanie Jdownloader 2 – bardzo ważne aby był to model 2 a nie niższa wersja. Wersje 2 można pobrać ze strony producenta. W zasadzie to oprogramowanie zostawia wszystkie inne daleko w tyle. Posiada niemal wszystko to co konkurencja oraz dziesiątki opcji i możliwości rozbudowy więcej. Jdownloader 2 jest prawdziwym kombajnem – a mimo to obsługuje się go bardzo prosto i szybko. Ilość opcji i wtyczek dodatkowych jest w nim powalająca – a dodatkowo obsługuje największą ilość serwisów.

Przedstawione programy opierają się na pobraniach z linków lub integracji w przeglądarkach. Zdecydowanie najlepiej wybrać i sprawdzić samemu Jdownloader 2 – zaspokoi największą ilość potrzeb – to prawdziwy kombajn.

Wszystkie są dobrze spolszczone, co ułatwia ich obsługę i oczywiście są dostępne bezpłatnie.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że jeśli pobiera się pliki tylko sporadycznie i nie są one „ciężkie” to można obejść się bez tego typu dodatków. Same przeglądarki internetowe mają wbudowane proste oprogramowanie działające na podobnej zasadzie. Także potrafią wznawiać pobrania po ręcznym kliku ponowienia i też zapamiętują listę – jednak poza obsługą towarzyszących opcji – a te często są kluczowe.

W pierwszej kolejności warto wypróbować te dwa jakie oceniamy najlepszymi a następnie zdecydować, który będzie najlepszy dla nas samych. Każdy może mieć inne preferencje obsługi czy jakiś drobiazgów, które mogą być indywidualnie istotne. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

  1. Ines pisze:

    Od wielu lat korzystam z tego co określiliście jako najlepszy. Też nie znalazłem niczego lepsze od tak wielu już lat. Nawet trudno wyobrazić sobie aby jakiś inny zbliżył się do jego możliwości. Może tylko integracja nie jest najłatwiejsza z przeglądarką ale po za tym jest zdecydowanie najlepszy. Myślę że towarzyszy mi już ponad 10 lat jak nie lepiej.

  2. Orczyk Kamil pisze:

    Te wbudowane w przeglądarkę mają zawsze problem z auto ponawianiem oraz trzymaniem źródła aby go nie stracić. Jak duży pakiet lub mocno rozsiany to przeglądarka sama sobie z nim nie poradzi płynnie. Dobrze wtedy mieć zewnętrzny pogram do ściągania i faktycznie opisany wydaje się najlepszy ze wszystkich.

  3. Jacko33 pisze:

    100% prawdy. Dokładnie to jest najlepszy program do ściągania plików z internetu. Od lat używam już jdownloader 2. Jestem pewny, że nie znajdzie się drugiego tak dobrego i rozbudowanego w opcjach programu. Jeśli ktoś szuka czegoś takiego, to będzie na 100% najlepszy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: