Jaki wybrać program antywirusowy – najlepszy i darmowy

Antywirus najlepszyW dzisiejszych czasach trudno o anonimowość i faktyczne bezpieczeństwo w Internecie. Zawsze trzeba dodatkowo zabezpieczać swój komputer. Zabezpieczenie to wiąże się nie tylko z dobrym programem antywirusowym ale i innymi działaniami.

W tym temacie dowiecie się, jaki jest najlepszy program antywirusowy – który jest dodatkowo bezpłatny. Trzeba zaznaczyć, że programy bezpłatne do wyszukiwania wirusów i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem  – wcale nie muszą być gorsze od tych płatnych. Należy tylko dobrze poszukać odpowiedniego oprogramowania i po prostu go używać.

Obecnie sporą popularnością z darmowych programów antywirusowych cieszy się Comodo Internet Security – który skanuje komputer w czasie rzeczywistym, oraz posiada wiele dodatkowych osłon – nie spotykanych w innych programach antywirusowych. Istnieje kilka darmowych programów antywirusowych – lecz tylko ten jeden jest mocno zaawansowany i bardzo skuteczny.

Comodo Internet Security – jest to rozbudowany program automatycznie aktualizujący bazę wirusów i obiektów złośliwych, ma on bardzo wiele osłon systemu oraz wbudowany firewall, a także wirtualizacje systemu i inne zabezpieczenia. Posiada najskuteczniejsze filtry do konfiguracji automatycznej lub ręcznej. Po prostu, niczego nie dopuści do systemu co może być szkodliwe.

Należy pamiętać, że testy w wykrywaniu złośliwego oprogramowania na bazie rankingów są zawsze bezsensowe – liczy się nie tylko wykrywanie, ale także opcje ustawień by nic nie dopuścić szkodliwego do komputera. Takie coś zapewnia tylko z darmowych wspomniany Comodo CIS.

Comodo Internet Security to darmowe oraz dostępne we wszystkich wersjach językowych oprogramowanie. Jego szybkość skanowania jest bardzo duża, skan może być wykonywana na różne sposoby. Jest to program, który przeczesuje nie tylko pliki i archiwa ale także klucze i wpisy rejestru a także pamięć.

Wykrywalność zagrożeń z tym programem jest około 20% wyższa niż w innych programach antywirusowych (dopuszczenia). Dodatkowo daje kolosalnie wyższe bezpieczeństwo po przez aktywne osłony i skan w czasie rzeczywistym.  Posiada jako jedyny również bardzo rozbudowane personalne ustawienia.

Warto zainteresować się także innymi produktami do zwalczania złośliwego oprogramowania. Polecany tutaj program jest samo wystarczalny – jednakże zawsze warto testować coś nowego. Nie zmienia to jednak faktu, że Comodo jest zdecydowanie naszym zdaniem najlepszym programem zabezpieczającym komputer. Można pobrać jego opcja ustawień – gdyż posiada on gigantycznie rozbudowane ustawienia, jakie potrafią skutecznie zabezpieczyć każde urządzenie. Tylko ustawienia manualne, nie dla wszystkich mogą być proste w wykonaniu.

Dlaczego warto wybrać CIS  – jest to bezpłatny program, który kompleksowo zabezpieczana komputer. Ma bardzo rozbudowane opcje dostosowania. Posiada mnóstwo modułów zabezpieczających – tworzących z komputera fortecę, którą bardzo trudno pokonać. Od wielu lat w testach skuteczności ochrony (nie samego skanowania) comodo wygrywa.

Naszym zdaniem zdecydowanie warto zainteresować się w pierwszej kolejności Comodo Internet Security – to jest obecnie najlepszy program antywirusowy, zarówno wśród darmowych jak i płatnych wersji. Zapraszamy do kolejnych tematów.

4 komentarze

 1. Barszak pisze:

  Mam u siebie na komputerze już ponad 5 lat Comodo i nigdy nie miałem problemu z systemem czy komputerem. Dawniej używałem różne programy i darmowe i płatne i co jakiś czas pojawiał się duży problem, że trzeba było przeinstalować system. Comodo dobry jak się go ustawi mądrze. Polecam go i co więcej jest całkowicie darmowy.

 2. Watrix pisze:

  Ten dodatkowy pakiet jaki ma wbudowany comodo czyli Comodo Cleaning Essentials bardzo dobrze wykorzystać choć raz na 2 miesiące. Faktycznie znajduje problematyczne elementy i je usuwa. To taki nadskaner nad sam CIS. Bardzo polecam ten darmowy pakiet, też mam od lat i zero problemów z syfem z internetu.

 3. Rysiak pisze:

  Ja używam 3 różnych programów, 1 Comodo cis oraz 2 emsisoft emergency kit oraz 3 malwarebites anti malware i tylko Comodo pracuje cały czas a pozostałe jako skan raz na 2 czy 3 miesiące odpalam. Takie rozwiązanie wydaje się optymalne.

 4. Jaszkowik Bartosz pisze:

  Mam ten program CIS na swoim komputerze chyba z 10 lat a pracuję na internecie. Nigdy nie miałem problemu z komputerem i jego działaniem. On jest zdecydowanie najlepszy nawet na tle płatnych lub co najmniej w top 3 takich programów. Naprawdę polecam wszystkim. Oczywiście jego wada to trudna ręczna konfiguracja oraz słabo działa na spyware , do tego przydaje się dodatkowy skaner. Ale pod względem bezpieczeństwa rozbija wszystkich na głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *