Jaki wybrać ręcznik plażowy

Ręcznik plażowyWybór dobrego ręcznika na plażę jest ważny jeśli jedziemy nad wodę i mamy zamiar się kąpać. Ręczników plażowych jest bardzo wiele rodzajów. Jednakże sam ręcznik na plażę spełnia odrobinę więcej założeń niż tylko wycieranie naszego ciała po wyjściu z wody.

Jaki ręcznik plażowy wybrać – ręcznik na plażę powinien być czymś więcej niż tylko materiałem do wycierania się z wilgoci. Każdy ręcznik plażowy powinien być w rzeczywistości duży, będzie on spełniać liczne funkcje o których często zapominamy. Na początek o podstawowej funkcji ręcznika plażowego.

Musi być od duży po pierwsze po to aby się nim dobrze wycierać po wyjściu z wody, jest to ważne gdyż mokre ciało po wyjściu z wody szybko może złapać przeciętnienie, czy po prostu robi nam się zimno gdy się nie wytrzemy.

Kolejna sprawa i funkcja ręcznika plażowego to stosowanie go jako kocyka na którym można posiedzieć. Jest to standardowa funkcja jaka wykorzystują wczasowicze. Jest to wygodne i praktyczne. Wycieranie się ręcznikiem plażowym po wyjściu z wody to nie wyjście spod przyrznica, dlatego nie trzeba się przejmować tym że się siedzi na plaży na ręczniku, wystarczy go otrzepać tylko przed użyciem.

Następna funkcja ręcznika plażowego to nasza prywatna zasłona podczas przebierania się. Czasami trzeba się przebrać po kąpaniu, i do zasłonięcia się służy nam właśnie duży ręcznik plażowy. Dotyczy to plaż gdzie nie ma publicznych przebieralni. Ręcznika plażowego jeśli jest suchy można też użyć jako okrycia przed chłodem.

Ręczniki plażowe powinny być więc duże i bardzo chłonne wilgoć. Kolor polecany to nie jasny i szczególnie nie biały, chodzi tutaj o formę estetyczną i jego ubrudzenia od siedzenia na nim. Pamiętajmy to że na niektórych kolorach nie widać brudu co nie oznacza że jest on czysty – jest to tylko praktyczność kolorów.

Wymiary ręcznika to minimum takie które pozwolą się nam owinąć nim do okola na zakładkę pozostawiając trochę luzu. Kolejny miernik to od naszego pasa powinien nam sięgać do kolan na szerokość. Dobre ręczniki plażowe specjalnie do tego przystosowane można kupić w sklepach internetowych. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *