Jaki wybrać stół do kuchni

Stół do kuchniWybór dobrego stołu do naszej kuchni jest bardzo ważnym wyborem wyposażenia tego pomieszczenia. Stoły kuchenne są w bardzo wielu rodzajach gatunkowych. Warto przemyśleć czego tak naprawdę potrzebuje nasza kuchnia i my sami.

Najbardziej istotnym czynnikiem jaki powinien mieć wpływ na nasz wybór powinny być wymiary przestrzeni na dany stół.

Jaki wybrać stół do kuchni – to jaki stół wybierzemy będzie podyktowane kilkoma czynnikami. Zazwyczaj wpływ na to mają gabaryty wolnego miejsca przeznaczonego na nasz stół, czyli i wielkość samej kuchni. Kolejny czynnik to rodzaj umeblowania kuchennego, aby dobrać odpowiedni stół pasujący do całej kuchni. Ostatni warunek składa się z naszych upodobań i potrzeb.

W przypadku małych kuchni gdzie musimy się liczyć z miejscem warto pomyśleć o małych stolikach. W takich kuchniach sprawdzają się najlepiej stoliki przy parapetowe lub typu lada tuż przy ścianie. Jest to ogromna oszczędność miejsca które w małych kuchniach jest potrzebne choćby do swobodnego poruszania się.

Jeśli kuchnia jest wystarczająco szeroka można wstawić do niej stół na 2 osoby  tuż przy ścianie – przy siedzeniu centralnie do ściany.

W odrobinę większych kuchniach można posiadać stolik okrągły, czyli kawowy lub deserowy. Sprawiają one wrażenie bardzo eleganckich i gustownych. Ich okrągłe kształty, gdyż zazwyczaj są to stoliki kuliste podkreślają charakter kuchni.

Istotną informacją będzie to iż w przypadku nawet dużych kuchni raczej nie używa się stołów narożnikowych. Narożniki kuchenne są zarówno mało modne co i pochłaniają swoimi kształtami zbyt wiele miejsca.

W kuchni i jej prawdziwym przeznaczeniu liczy się praktyczność i swoboda ruchu. Dlatego stolik jaki postawimy w kuchni musi spełniać dwa założenia. Pierwszym z nich jest to aby nie blokował on swobodnego ruchu przy codziennym krzątaniu się w kuchni. Drugie założenie aby nie odbiegał od umeblowania kuchni swoim wyglądem i charakterem.

Kuchnia zazwyczaj cieszy się jasnymi barwami i taki sam powinien być stolik. Istotne jest to aby sam stolik nie sprawiał wrażenia centralnego czy dominującego w kuchni które przyciąga uwagę. Musi być to element funkcjonalny i wkomponowany w kuchnię aby cała kuchnia ładnie się prezentowała. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *