Jaki wybrać wózek dla dziecka

Wózek dziecięcyWybranie odpowiedniego wózka dla małego dziecka jest bardzo ważne. Każdy wózek dla małych dzieci powinien spełniać szereg różnego rodzaju założeń.

Jaki wózek wybrać – dla dziecka wybranie dobrego wózka jest ważne, chodzi tutaj zarówno o kwestie bezpieczeństwa jak i wygody używania wózka. Wiele osób myli sobie wózki z spacerówkami, na początku więc wyjaśnienie.

Spacerówka pozwala dziecku tylko na pozycję siedzącą podczas jazdy, wózek zazwyczaj leżącą. Wybranie dobrego wózka dla dziecka jest proste, wystarczy tylko pamiętać o pewnych zasadach.

Dobre wózki dla dziecka powinny być dość głębokie, na tyle aby dziecko nie miało prawa z nich wypaść. Kolejna sprawa to konieczność posiadania daszku który można zamykać. Jest to bardzo przydatne z tego powodu że daszek chroni dziecko nie tylko podczas mżawki ale i przed podmuchami wiatru. Kolejna funkcja daszka to zaciemnienie i dogodniejsze dzięki temu warunki do spania.

Wózki dla dziecka koniecznie powinny mieć blokadę kół. Jest to bardzo ważne zabezpieczenie gdy zatrzymujemy się gdzieś z wózkiem i trzeba go unieruchomić. Inaczej bez blokady koła wózek może uciekać po spadzie czy być potrącony i odjechać.

Kolejna sprawa to bardzo dobrze gdy wózek posiada plandekę która by zakryła śpiące dziecko w wózeczku. Plandeka taka ma liczne otwory wentylacyjne ale skutecznie chroni przed mżawką czy wiatrem.

W samym wózku dla dziecka nie może być żadnych ostrych kątów ani luźnych sznureczków. Małe dzieci mają zwyczaj wszystko wkładać do buzi aby spróbować. Dlatego nie może w wózeczkach być zbędnych luźnych i ostrych elementów.

Dobrze wybrać wózek dla dziecka na wyrost – czyli taki aby dłużej posłużył do jego przewożenia na spacerach. Dziecko szybko rośnie i o tym trzeba pamiętać.

Wózek dla dziecka oczywiście powinien mieć miękką wyściółkę. Także przydatne jest to aby jego rączka – uchwyt do prowadzenia był regulowany na dogodną wysokość. Pod samym wózkiem dobrze gdy znajduje się pólka na drobiazgi.

Koła wózka dobrze jak są dość duże i o gumowych bieżnikach. Także bardzo dobrze jak posiadane koła wózka są obrotowe. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *