Jaki wybrać wózek na zakupy

Wózek zakupowyW sklepach mamy bardzo dużą ilość różnego rodzajów wózków przeznaczonych do zakupów. Aby wybrać najlepszy trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych cech tego produktu. Dobre wózki na zakupy znacznie ułatwiają życie przez co warto się nimi zainteresować dokładniej.

Jaki wózek na zakupy jest najlepszy – bardzo istotne jest to aby wózek był trwały i dobrze wykonany. Szczególną uwagę trzeba zwracać na koła jakie zastosowano w wózku na zakupy.

Zazwyczaj stosowane są z pianek, one jednak nie sprawdzają się dobrze – szybko się niszczą i łamią na krawężnikach. Koła piankowe są bardzo mało trwałe przez swoją miękkość, przez to szybko łapią ubytki i się wykręcają.

Najlepszym rozwiązaniem w wózkach na zakupy są koła pompowane lub wykonane z trwałego tworzywa z otoczką gumową. Takie koła są ciche i co ważniejsze znacznie bardziej trwałe. Ten typ kół praktycznie się nie niszczy i jest odporny na duże obciążenia oraz uderzenia mechaniczne.

Kolejnym ważnym elementem jest uchwyt wózka – powinien być on na tyle wysoki aby łatwo i wygodnie można było ciągnąć wózek z zakupami bez konieczności garbienia się aby trzymać rączkę. Istotne jest to aby rączka wózka była wykonana z uchwytem – może być one z tworzywa lub pianki.

Następna ważna cecha to stelaż wózka, mocowanie kół powinno odbywać się na łożyskach lub wiankach a nie na samych osiach obracających się w otworach z metalu lub tworzywa. Istotne też jest połączenie szczebli w wózku aby były stabilne i odporne na odkształcenia od ciężaru – pręty powinny być więc grubsze.

Torba wózka na zakupy powinna mieć jedną główną komorę pakową oraz co najmniej jedną saszetkę na mniejsze drobiazgi. Torba powinna być zamykana na zamek lub rzepa, może być też ściągana sznurkiem o ile istnieje dodatkowa klapka przysłaniająca zawartość torby na zakupy.

Przed wyborem wózka na zakupy warto zorientować się w ich rodzajach. Nie warto kupować czegoś w gorszej jakości gdyż jest to zazwyczaj mało trwałe. Wózki na zakupy bardzo ułatwiają poruszanie się po mieście nawet z dużymi zakupami – dlatego warto wybierać ich lepsze opisane rodzaje. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: