Jaki wybrać zestaw do nurkowania

Nurkowanie zestawWybranie odpowiedniego zestawu do nurkowania jest istotne, aby prawidłowo i bezpiecznie nurkować w wodzie. Do wyboru mamy bardzo wiele różnego rodzaju zestawów składających się z różnych narzędzi.

Najbardziej typowe są małe zestawy składające się tylko maski oraz rurki oddechowej. Warto jednak wybrać bardziej rozbudowany zestaw.

Zestawy do nurkowania – przy wybraniu zestawu do nurkowania warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego dokładnie go potrzebujemy. Zupełnie inny zestaw do nurkowania się wykorzystuje przy płytkich jak i głębokich nurkowaniach, oraz rodzajów temperatury wody. Najbardziej typowym zestawem który zadowoli większość osób jest taki składający się z maski, fajki oraz płetw.

W artykule skupimy się właśnie na takim zestawie uniwersalnym do nurkowania. Warto zbadać dokładnie jaką maskę do nurkowania wybrać. Najlepsze dobrze wykonane maski do nurkowania są oczywiście z specjalnego tworzywa. Dobra maska składa się z szklanej szybki, aby dobrze widzieć to co dzieje się w wodzie, szkło powinno być utwardzone i hartowane. Może być to też szkło mineralne, absolutnie nie polecamy tworzyw i plastików.

Obudowa maski powinna być wykonana z sylikonu lub kauczuku. Tylko on, dzięki temu że jest elastyczny i miękki dobrze dociska się do skóry tworząc szczelne pomieszczenie na twarz. Maska powinna całkowicie odizolować nos od wody. Maska oczywiście zapinana na regulowany pasek sylikonowy. Dobrze gdy maska ma uchwyt na mocowanie fajki oddechowej.

Fajka czyli rurka do oddychania gdy płyniemy na niskich głębokościach lub twarzą do wody powinna być wykonana starannie. Ustnik oczywiście z sylikonu lub gumy aby można go było zagryzać, przez co staje się szczelny. Góra dobrze gdy ma zawór wpadania wody – stosowany zazwyczaj kulkowy.

Słabsze fajki nie posiadają czegoś takiego. Płetwy zostały już opisane w innym artykule, tutaj warto dodać że dobrze gdy są nakładane na stopę na zasadzie buta. Muszą być trwale i elastyczne.

Zestawy do nurkowania można kupić zarówno w sklepach tradycyjnych jak i w internecie. Warto wybierać te lepsze z których będzie się zdecydowanie bardziej zadowolonym niż z tańszych, mniej trwałych zestawów. Warto o zestawach do nurkowania przeczytać więcej, a także o osobnych jego częściach. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. Bruno pisze:

    Samemu używam maski z fajką do oddychania. Maska oczywiście ze szkłem, choć te z akrylu są chyba równie dobre. Płetwy zawsze gumowe, a nie z tworzywa. Tylko, że u mnie nurkowanie to do maks 2 metrów a nie większe głębokości. Niestety nigdy jeszcze nie próbowałem z butlą. Podobno jest bardzo fajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: