Jaki wybrać zlewozmywak – zlew do kuchni

Zlew kuchennyWybranie dobrego zlewozmywaka do kuchni jest bardzo ważne, zlewy kuchenne powinny spełniać liczne założenia ułatwiające korzystanie z niego. W sklepach mamy do wyboru bardzo dużą ilość różnych zlewów których rozwiązania technologiczne są często odmienne.

Zlewozmywak do kuchni – na początek warto powiedzieć kilka słów o zlewach stosowanych w kuchni. Tego typu wyposażenie powinno być przystosowane do pracy jaką wykonuje się w kuchni. Zlewozmywaki kuchenne muszą być tworzone z mocnego tworzywa którym jest oczywiście metal lub stal. Budulec zlewozmywaka kuchennego powinien być oczywiście nierdzewny.

Bardzo ważne jest to, aby zlew kuchenny był wykonany z utwardzanej stali oraz takiej, która nie ma tendencji do korozji od wilgoci. Zlewozmywaki powinny być wykonane z litego metalu a nie powlekanego jakimś kolorem w postaci farby. Najlepiej prezentują się stalowe zlewozmywaki o barwie własnej budulca.

Koniecznie trzeba zwracać uwagę na odpływ zlewu, powinien być szeroki i bardzo drożny. Często do odpływu zlewów kuchennych dostają się części jedzenia i inne elementy które nie powinny go zapychać.

Przeczytaj także:

Zlewy można wybrać jedno lub dwukomorowe – chodzi o ilość przegród z odpływem w całym zlewie. Najbardziej funkcjonalną formą są oczywiście dwie przegrody, jednak nie zawsze ma się miejsce na zlew o takich rozmiarach. Innym dobrym rozwiązaniem jest komora zlewowa z bocznym panelem do umytych naczyń. Panel boczny jest specjalnie rowkowany aby odprowadzał wodę z platformy do zlewu.

Zazwyczaj na bocznym panelu zlewozmywaka stawia się więc suszarkę na naczynia i sztućce. Profil zlewu najlepiej jak jest prosty, bez znaczenia czy kwadratowy czy prostokątny, ważne jest to, aby ścianki zlewu były proste bez spadów. Ma to zastosowanie praktyczne w ułożeniu naczyń w zlewie.

Zlewozmywak kuchenny może mieć także różne rozwiązania dotyczące baterii (kranu). Mogą być to zlewy bez otworu na kran, czyli przystosowane do wypuszczenia źródła wody ze ściany lub częściej stosowane z otworem na baterię kranową. Trzeba dobrze dobierać baterie kranową do danego zlewu aby pasowała do otworów.

Co więcej tak samo trzeba zwracać uwagę na przekątną rury odpływu i rodzaj ich mocowania. Zlewozmywaki kuchenne warto kupować w internecie, jest ich znacznie większy wybór a same ceny są bardzo konkurencyjne. O zlewach warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Barbara pisze:

    Ja wybrałam na dwa osobne zlewy z obrotowym kranem. W zasadzie to najczęstszy wybór, choć sprawdza się też z podestem lub ociekaczem z boku. U mnie kran ma jeszcze wyciąganą główkę aby coś dokładniej wymyć. Oczywiście polecam te z grubszej stali zlewozmywaki, te cienkie szybko może się wycierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: