Jakich liczników do roweru nie warto kupować

Liczniki roweruLiczników do roweru jest mnóstwo rodzajów. Warto jednak wiedzieć jakich urządzeń nie ma sensu wybierać.

Szczególną uwagę należy zwrócić na to co powinien posiadać dobry licznik, oraz to co będzie w nim zbędne. Należy pamiętać, że im więcej ma funkcji licznik rowerowy tym więcej trzeba tracić czasu na odszukanie szukanego wskaźnika – większość wskaźników jest w zasadzie niepraktyczna.

Bardzo ważna jest w dobrych licznikach przejrzystość. Im dane urządzenie ma więcej odmiennych funkcji przejrzystość maleje na rzecz zagmatwanych komunikatów. Warto zwrócić uwagę na to, że najlepsze liczniki z reguły mają tylko kilka zmiennych funkcji.

Jakich liczników nie warto wybierać – przede wszystkim tych z niepotrzebnymi komunikatami o konserwacji, przekroczonej prędkości itp. Także maksymalna prędkość i max temperatura nie jest do niczego potrzebna. Również funkcje typu spalone kalorie i tkanka tłuszczowa – one są tak mocno orientacyjne, że praktycznie nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi wynikami.

Warto także pamiętać że liczniki jakie nie mają podświetlania nie są najlepszym rozwiązaniem – szczególnie dla tych osób które jeżdżą po zmierzchu. Istotną kwestią są także klawisze – nie powinny być one wymagające mocnego dociskania – gumowane z obwodem po czasie przestają działać płynnie. Lepiej jak klawisz jest twardy.

Liczniki standardowo powinny być wodoszczelne więc wybranie opcji jaka nie zapewni ochrony przed wodą nie będzie dobrym rozwiązaniem. Małe wyświetlacze są znacznie gorsze w odczycie danych, dlatego warto je omijać.

Warto przed wyborem licznika zastanowić się z jakich funkcji będzie się korzystać i wybrać coś najbardziej optymalnego bez przesycenia niepotrzebnymi danymi.

Musi być odporny na warunki pogodowe oraz na uszkodzenia mechaniczne – inne typy liczników rowerowych nie są warte uwagi z powodów praktycznych. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

2 komentarze

  1. Bikermark pisze:

    Najśpieszniejsze są te sprzedawane w biedronkach, netto czy kauflandach i tego typu sklepach. Licznik wartości 3 zł sprzedawany za 20+ Te same widziałem już wiele razy w chińskich sklepach czy nawet na aukcjach nowe jakie były nawet 10 razy taniej niż w tych marketach.

  2. ORmianin pisze:

    Ten artykuł powinien być obrazkowy dla wszystkich ludzi co chcą kupić licznik do roweru. Przecież to są jedne z najbardziej istotnych danych na ten temat. Ludzie patrzą na marki i nazwy a tutaj najistotniejsze informacji to funkcje i działanie tego urządzenia. Bardzo ważne aby naliczał metry co 2 a nie co 100. No i wyłączanie nadmiaru funkcji to też super istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: