Jakich pedałów do roweru nie wybierać

Pedały do roweruNie wszystkie typy pedałów rowerowych są warte nabywania. Wiele z nich jest zbyt źle wykonanych aby było sens je nabywać. Przede wszystkim te plastiki jakie mają duże prześwity i brak zaczepów na bieżnik obuwia oraz są wykonane z cienkiego tworzywa sztucznego. Także warto zwracać uwagę na wielkość ich platformy na stopę jak i sam ich ciężar. Więcej o tym czego nie wybierać w tym filmie.

3 komentarze

  1. PonekMX

    Zgodzę się z tym, że najgorsze są te wykonane z cienkiego plastiku. One faktycznie łamią się na tych wolnych przestrzeniach lub nawet ich oś wyłamuje się z tworzywa przez co nie da się dalej jechać. Dobre są platformy z metalu, większe obrażenie jak się o nie obije łydką przez przypadek ale są znacznie bardziej trwałe.

  2. Zigzak Mat

    Z tworzywa sztucznego to się wymienia je co kilka lat bo albo odblask odpada albo pękają na tych cieńszych zakończeniach. Bywało się złamał na nich trzpień albo tworzywo jakie go trzyma. Bywało także że się zacinały lub hałasowały. Dlatego w zasadzie najlepiej wychodzą platformy, nie dość że wygodne to jeszcze są odporne na uszkodzenia. Z tworzywa sztucznego pedały to jest po prostu alternatywa doba na jakiś czas ale nie na stałe korzystanie a szczególnie w dalekich podróżach.

  3. Suppon

    Te plastiki jak są dobrze zrobione grube ścianki to nie są złe. Mogą służyć bardzo długo. Aluminiowe znacznie droższe. Bardziej bym zwracał uwagę na to nie z czego są wykonane ale jak szerokie i jak wygodne do postawienia stopy. Następnie czy da się do nich podłączyć paski lub nie. No i kwestia bardzo ważna jaka jest izolacja toczni czyli wianków lub łożysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.