Jakich rakietek do tenisa stołowego nie wybierać

Złe rakietki do tenisaPosiadanie dobrej rakietki do tenisa stołowego jest bardzo ważne – dla możliwości zawodnika podczas gry. Dobra rakietka, absolutnie nie musi być droga. Powinna być taka,  która będzie dopasowana do własnego stylu gry.

Dobra rakieta musi mieć parametry na takim poziomie, jakie są wykorzystywane w grze.

Warto skupić się, na tym jakich rakietek do tenisa stołowego nie wybierać. Tutaj przede wszystkim chodzi o te, które nie są dobrane do własnego stylu gry – oraz wykonane w sposób niewłaściwy. Wszystkie rakietki których balaty i rączka są wycięte z jednego drzewa (po za balsą), lub grubej źle dociętej sklejki – nie są dobre – zazwyczaj są źle wyprofilowane i ciężkie.

Waga ma istotną rolę – powyżej 200 gramów zdecydowanie za wiele ważą, aby można nimi było szybko reagować na wysokie tępo gry. A tym samym wykonywać nimi złożone szybkie uderzenia. Im mniej waży rakietka teoretycznie tym lepiej. Następnie okładziny – jeśli są wykonane z niskiej jakości gumy, lub innego tworzywa – to nie będą one miały takiej mocy i jakości gry, jak w przypadku lepszych komponentów.

Typ uchwytu również ma znaczenie – powinien być dobrze dobrany do dłoni. W innych przypadkach rakietka możne podczas gry wypadać, lub być mocno niewygodna. To także wpłynie na jakość i skuteczność zawodnika.

Generalnie można przyjąć, że tanie (najtańsze) rakietki zazwyczaj są zrobione źle – tanie oznaczają te najtańsze gotowe zestawy – graniczące z niemal z zabawkowymi. Często to właśnie one nie mają podkładu pod okładziny, lub jest on gąbkowy a nie piankowy oraz dodatkowo o niskiej jakości.

Warto pamiętać, że rakietkę wybiera się do własnego stylu gry i wygody z jej używania. Dlatego trzeba je dobierać przez próby różnych sprzętów, bez zasięgania opinii innych osób, który to konkretnie ma być model. Każdy zawodnik jest inny i inaczej podopasowują mu różne sprzęty. Najlepiej więc, próbować różnych modeli rakietek – aby w końcu znaleźć najbardziej dopasowany do siebie. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: