Jakich rakietek do tenisa stołowego nie wybierać

Złe rakietki do tenisaPosiadanie dobrej rakietki do tenisa stołowego jest bardzo ważne dla skuteczności gry. Dobra rakietka absolutnie nie oznacza droga, lecz taką jaka będzie dopasowana do własnego stylu gry.

Także dobra rakieta znaczy aby miała parametry na takim poziomie jakie są wykorzystywane w grze.

Warto skupić się więc na tym jakich rakietek do tenisa stołowego nie wybierać. Tutaj przede wszystkim chodzi o te jakie nie są dobrane do własnego stylu gry oraz wykonane w sposób niewłaściwy. Wszystkie rakietki których balaty i rączka są wycięte z jednego drzewa lub grubej sklejki nie są dobre – zazwyczaj są źle wyprofilowane i ciężkie.

Waga ma istotną rolę – powyżej 200 gramów ważą za wiele aby można nimi było szybko reagować na wysokie tępo gry i wykonywać nimi złożone szybkie uderzenia. Im mniej waży rakietka tym lepiej. Następnie okładziny – jeśli są wykonane z niskiej jakości gumy lub innego tworzywa to nie będą one miały takiej mocy i jakości gry jak w przypadku tych lepszych komponentów.

Typ uchwytu także ma znaczenie, powinien być on dobrze dobrany do dłoni. W innych przypadkach rakietka możne podczas gry wypadać lub być mocno niewygodna co także wpłynie na jakość i skuteczność zawodnika.

Generalnie można przyjąć że tanie rakietki zazwyczaj są zrobione źle – tanie oznaczają te najtańsze gotowe zestawy graniczące z niemal z zabawkowymi, często one nie mają podkładu lub jest on gąbkowy czy niskiej jakości pianki.

Warto pamiętać że rakietkę wybiera się do własnego stylu gry i wygody z jej używania – dlatego trzeba je dobierać przez próby różnych sprzętów bez zasięgania opinii innych jakie to konkretnie ma być model – każdy zawodnik jest inny. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.