Jakich reklam nie powinno być w mediach

Złe reklamy mediówW mediach a szczególnie telewizji, radiu oraz prasie jest cała gama różnego rodzaju reklam. Jednakże nie wszystkie typy powinny być dozwolone w emisji i nie ma to sprzeczności z wolnością słowa oraz myśli.

Reklamy alkoholi oraz w szczególności leków i środków farmakologicznych powinny być wycofane z mediów. Tutaj jednak trzeba liczyć się z tym, że jest to bez wątpienia główne źródło dochodów z reklam. Powodem tego jest tak że wspomnianych typów jest najwięcej.

Problem z reklamami przykładowo leków jest oczywisty – widzi się reklamę i nagle pojawia się potrzeba spożycia tego środka. Idzie się do sklepu i szuka konkretnego produktu – mimo że zazwyczaj działa on objawowo lub wcale nie jest taki dobry dla zdrowia a może mieć nawet długą listę stuków ubocznych.

W mediach taki produkt zawsze jest pokazywany jako dobry, bezproblemowy oraz pożądany przez różne osoby. To wpływa na chęć posiadania i potrzebę na bazie podprogowej – czyli wyrobienie przeczucia że warto mieć reklamowany produkt.

Reklamy w mediach są bardzo drogie – a koszta ich ponoszą sami widzowie czy konsumenci, gdyż to oni pokryją koszty reklamy po zakupieniu produktu a dodatkowo muszą generować znaczny zysk skoro opłaca się to reklamować.

Problematyka reklam jest bardzo duża, zazwyczaj chodzi o podstawy etyczne oraz wizerunkowe produktów. Ich przedstawianie jako piwo dla ambitnych, leki na wszystkie dolegliwości gdzie wszyscy są zadowoleni to naginanie rzeczywistości i tworzenie wizerunku.

Reklamy środków farmacji, alkoholi więc nie powinny mieć miejsca w mediach aby nie tworzyć tunelowego wybierania produktów w oparciu o reklamę dlatego że te produkty nie należą do grupy kulturowo pożądanych w dobrym znaczeniu tego słowa. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. ErykTruski pisze:

    Całkowicie się zgodzę, że nie powinno być żadnych reklam leków ani używek. Leki to ponad połowa wszystkich reklam a to jest po prostu chore. Polacy lekomani i przez to tak reklamują to wszystko, to już jest używką praktycznie. A najlepiej ogólnie nie mieć telewizora i wtedy jest najwięcej wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: