Jakich słodyczy nie wybierać do jedzenia

Słodycze złe i nie wartoSłodycze można podzielić zawsze na dwie kategorie, te jakie można zjeść okazyjnie bez obawy o zdrowie oraz zawierające elementy kontrowersyjne lub ich zbyt dużą ilość.

Nie wszystkie słodycze są złe, na pewno jeśli będzie wybierało się tylko te lepsze, a one same nie będą zbyt częstym gościem w diecie to nie będą one szkodzić a co więcej mogą mieć nawet pozytywny oddźwięk.

Warto się skupić na tym, jakich słodyczy nie wybierać dla własnego zdrowia. Na początku trzeba przestrzec przed wszystkimi jakie w własnym składzie posiadają kontrowersyjne elementy – czyli takie jakie są podejrzewane lub o już stwierdzonym negatywnym działaniu dla zdrowia – bez znaczenia czy w dużych lub małych ilościach.

Najczęściej występującymi złymi składnikami w słodyczach (i nie tylko) są takie elementy jak: tłuszcze utwardzone lub całkowicie utwardzone – wpływają one na zapychanie układu krwionośnego a tym samym do bardzo licznych schorzeń całego organizmu. Następnie syrop glukozowo fruktozowy – on wpływa na otyłość a szczególnie w okolicy brzusznej.

Następnie Karagen – jako rakotwórczy środek, benzoesan sodu – osłabiający układ odpornościowy i odtleniający komórki, jaki może tworzyć benzen z witaminą C lub E, czyli rakotwórczą substancję. Także należy zdać sobie sprawę że sam cukier też jest pozwiązywany z licznymi schorzeniami. Często słodycze mają go przesadnie wysoką ilość.

Aby słodycz był sam w sobie słodki nie musi w nich stanowić cukier połowy lub więcej zawartości. Ma to jednak ekonomiczne zastosowanie dla producentów, polegające na przyzwyczajeniu organizmów kupujących do wymagania przez ich układ potrzeby dostania nowej dawki cukru przez wahania poziomu glukozy w organizmie. Z tego bardzo mało osób zdaje sobie sprawę.

Słodycze powinno się wybierać tylko takie co do których się jest pewnym, że nie mają w składzie czegoś szkodliwego (jakich skład jest zrozumiały). Także aby nie były przesłodzone oraz bez przekroczeń norm tabel GDA, jakie powinny być rozpisane na produkcie.

Warto do tego podchodzić świadomie, bo zdrowie jest tylko jedno a bardzo łatwo przyzwyczaić ciało do uzależnienia od cukru, a trudniej jest się pozbyć tego uzależnienia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Co dziwne te bardzo drogie produkty wcale nie są wolne od złego składu. Nawet najdroższe łakocie mają często ten najgorszy skład i są mega szkodliwe. By się myślało że co droższe to lepsze ale nie w jedzeniu, cena absolutnie nie ma znaczenia a firma i jej polityka. Ja unikam wszystkiego co Nestle bo mam o nich bardzo złe zdanie.

  2. Sykowska Izabela pisze:

    Najgorsze są zawsze te o długim składnie. Byłam w biedronce i czytałam tam to co jest w łakociach. To mnie przeraziło. Prawie wszystkie słodycze miały syropy glukozowo fruktozowe. Ogrom niezdrowych składników a wręcz syfu. Mnóstwo cukru nawet 50% całości. To chore, że tak truje się ludzi w tych łakociach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: