Jakich zabawek nie dawać małym dzieciom

Zabawki złeBardzo wiele zabawek jakie jest są dostępne w sklepach nie nadaje się dla naszych dzieci. Zabawka z prawdziwego zdarzenia powinna spełniać szereg norm bezpieczeństwa.

Ilość zabawek dostępnych dla dzieci jest bardzo duża, niestety znaczna ich część jest niebezpieczna dla dziecka. Szczególnie trzeba zwracać uwagę jakie zabawki wybierać dla małych dzieci.

Jakich zabawek nie kupować małym dzieciom – zacznijmy od najważniejszych elementów. Trzeba zdać sobie sprawę że małe dzieci są zdolne połknąć elementy zabawki czy nawet całą mała zabawkę. Aby tego uniknąć należy omijać zabawki które są na tyle małe że będzie można je połknąć.

Sprawa jest bardziej rozbudowana. Liczne zabawki składają się z elementów. Same elementy tworzące daną zabawkę także nie mogą być na tyle małe aby nadawały się do połknięcia.

Trzeba bardzo dokładnie zwracać uwagę na to czy zabawki jakie kupujemy naszym dzieciom nie posiadają  cech niebezpiecznych. Muszą być to sporych rozmiarów zabawki, szczególnie dla małych dzieci – których nie da się połknąć. Także muszą być na tyle solidne że nie da się ich rozbić na mniejsze elementy.

Zabawki muszą się składać z bezpiecznych boków. Ważne aby nie były one ostre. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest gdy zabawki są miękkie – tutaj głównie dla dzieci najmłodszych. Każda zabawka musi mieć atest widoczny na opakowaniu który dopuszcza je do użytku dla dzieci.

Specjalne komisje badają dane zabawki zanim zostaną one dopuszczone do obrotu i przeznaczone do użytku dla dzieci.

Sama zabawka może mieć bezpieczne elementy z wyglądu, niestety czasami bywa tak że materiał z jakiego jest zbudowana zabawka może być niebezpieczny. Na wszelki wypadek trzeba testować wytrzymałość zabawki przed podarowaniem ją dziecku. Także warto porozmawiać z sprzedawcą na temat tej zabawki, aby dowiedzieć się o jej jakość i wytrzymałości. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *