Jakie bajki wybrać dla dzieci

Dla dzieci bajkaBajki dla dzieci są bardzo różnorodne, warto o nich napisać temat gdyż to jakie ogląda bajki dziecko ma duży wpływ na jego przyszłość. Bajki bardzo kształtują dzieci od samych podstaw, dlatego to jakie dziecko będzie oglądało bajki zawsze ma bardzo duże znaczenie.

Bajki dla dzieci – zacznijmy od tego że dziecko chłonie takie postawy jakie ogląda w bajkach, jest bardzo ważne aby to co ogląda było odpowiednie, dobrze kształtujące jego charakter i światopogląd. Bajki dla dzieci nie powinny być agresywne, nie może być w nich pokazywana przemoc. Dziecko oglądające bajki gdzie występuje przemoc stwierdzono że jest znacznie bardziej agresywne i to także odbija się na jego postępowanie w przyszłości.

W bajkach dla dzieci nie może być cech nienawiści, przekleństw i ogólnych zachowań które można określić jako złe. Dziecko to co ogląda w bajkach uważa za obecny świat i przyjmuje z bajek w dużym stopniu wzory zachowań. Bajki dla dzieci powinny być więc wybierane, najgorszym rozwiązaniem jest puszczenie kanału z bajkami i posadzenie przed nim dziecka. Tam leci mieszanka bajek, a ma to dodatkowe złe konsekwencje.

Dzieci które cały dzień oglądają bajki są w pewien sposób oszołamiane, bajki gdy jest ich za wiele i ciągle zmieniają się ich rodzaje, wątki to działają jak pranie mózgu. Jest to bardzo niebezpieczne. Warto więc napisać rady dotyczące bajek dla dzieci.

Jakie bajki dla dzieci – zacznijmy od tego że bajki trzeba wydzielać, najlepiej wybierać takie gdzie jest pokazana przyjaźń, koleżeństwo oraz pomoc innym osobą. Można puszczać bajki gdzie dziecko by identyfikowało się z dobrem przeciw złu. Przykładem bardzo dobrych bajek są wszystkim dobrze znane smerfy czy gumisie. Także takie bajki jak Kubuś Puchatek, Guliwer itp. one są bardzo dobre.

Dziecku trzeba wydzielać czas oglądania bajek, nie może być ich za wiele na dzień ani zbyt ich duża dawka jednorazowo. Dziecko może słuchać też muzyki przykładowo poważnej dość cicho gdy się bawi zabawkami a nie tylko spędzać czas przed telewizorem.

Telewizja sama w sobie wcale nie jest dobra gdy jest jej za dużo. Warto zwracać uwagę na to co się wybiera dla dziecka gdyż to procentuje. O bajkach dla dzieci i innych sprawach warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Ozden Kacper pisze:

    Powiedzieć trzeba jedno, dawniej a dziś to zupełnie inne bajki. Obecnie ich zadaniem jest jedynie ogłupianie tego małego umysłu jaki chłonie ogłupienie. Dawniej uczyły pomocy, pomysłowości i kreatywności. Teraz bajki są jak dla skończonych niedorozwiniętych osób lub na haju. Zdecydowanie odradzam puszczanie nowych i programów dla najmłodszych jakie są na platformach cyfrowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *