Jakie buty sportowe wybrać – najlepsze

Buty do sportuButy sportowe to takie które są zbudowane zupełnie inaczej od butów codziennego użytku. W butach sportowych można chodzić także normalnie a w normalnych butach nie powinno się uprawiać sportu.

Buty sportowe mają przemyślane rozwiązania w swojej konstrukcji oraz w wykonaniu.

Buty sportowe – powinny być dobierane indywidualnie, bardzo ważne jest przymierzenie takich butów zanim się je kupi. Buty sportowe mają profilowane wkłady środka oraz podeszwy. Stopy są bardzo różne, przez co dopasowanie buta sportowego jest dość istotną sprawą aby był on zarówno wygodny jak i dzięki temu funkcjonalny.

Tego typu obuwie musi być lekkie, chodzi tutaj o to aby nie męczyły one w wykonywaniu ruchów przykładowo podczas biegu. Im but sportowy jest lżejszy tym mniejsze sprawia obciążenia na układ ruchu. Kolejna bardzo ważna sprawa to to aby but sportowy był na miękkiej podeszwie.

Podeszwa buta sportowego musi być na tyle amortyzująca by nasze ciało nie odczuwała mocnych wstrząsów podczas biegu.

Wstrząsy organizmu podczas biegu mogą być szkodliwe zarówno na stawy jak i pracę serca. Buty które mają dobrą podeszwę oraz dobry profil całkowicie minimalizują wstrząsy podczas zetknięciu się buta z twardym podłożem.

Ważna sprawa w butach sportowych to to aby były one wiązane na tyle wysoko aby stopa była całkowicie w nich usztywniona. But sportowy ma pracować płynnie z naszą stopą ale sama stopa nie może się w nim przemieszczać i ślizgać.

Wszystkie buty sportowe powinny być łatwo zginalne na normalnej wysokości zgięcia stopy, podczas chodu i biegu. To zapewnia większy komfort i większą dynamikę danego buta sportowego.

Buty sportowe zawsze są poniżej kostek lub maksymalnie do ich samych. Chodzi o to aby przegub swobodnie mógł się zginać bez dodatkowego obciążenia do przodu – tylne oparcie lub boczne stopy może być wyższe.

Buty sportowe można kupować do konkretnej dyscypliny sportu jaka nas interesuje lub uniwersalne. Buty do konkretnego sportu są lepszej jakości i bardziej przemyślane w konstrukcji niż byty ogólnie sportowe.

Warto wiedzieć więcej konkretnie jak zbudowane są buty sportowe czy gdzie szukać dobrych butów sportowych oraz inne informacje o nich samych. Zapeszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Smoq pisze:

    Teraz to bym wybierał tylko takie, z pianką w podeszwie. Absolutnie żadnych kratek amortyzujących. Najczęściej sportowe obuwie psuje się na kratce w podeszwie. Więc dobrze wybierać te bez tych kratek.

  2. Bartosz M. pisze:

    Całkowicie zgodzę się z przedmówcą. Wszystko jest lepsze od tych, co mają wewnątrz te żebrowanie kratki. No chyba że będą najtańsze, wtedy prawie na pewno będą miały takie rozwiązanie. Czyli posłużą sezon lub dwa. A czasami nawet i tyle nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: