Jakie części do roweru mieć przy sobie

Przydatne części roweruNa wszystkie wyjazdy te najkrótsze i te dalsze warto mieć przy sobie kilka podstawowych części i rzeczy do roweru. Wszystko to co jest najważniejsze zebraliśmy w taki skład aby zajęły jak najmniej miejsca i weszły do torebki zawieszanej pod ramą lub saszetki pod siodełko.

Wykaz tego niezbędnika jest następujący: 3 łatki do dętki roweru samoprzylepne lub w zamian środek samo wulkanizujący dętki, do tego klucz o numerze 10 płaski, klucz o numerze 15 płaski oraz  klucz imbus pasujący do wieńczenia siodełka. 2 Plastikowe łyżki do opon i tarka do dętek. Oraz poza saszetką konieczna jest pompka rowerowa.

Łatki samoprzylepne wiadomo do czego służą, 3 dlatego że może być tak, że podczas jednego wyjazdy złapiemy 2 gumy co by było bardzo pechowe ta trzecia to już nad przezorność. Klucz 10 jest on niezbędny do regulacji i podkręcania biegów i hamulców – ma on zastosowanie także jako łyżka do zdejmowania opony zarazem w przypadku przebicia. Klucz 15 jest kluczem służącym do odkręcania śrub mocujących koło.

Jest on przydatny gdy one przekrzywi lub złapiemy gumę – sam natomiast służy jako druga łyżka do zdejmowania opony i jaj nakładania. Klucz imbusowy jest do podkręcania siodełka czyli gdy zmieni one kąt do jego przechylenia lub dokręcania. Ten wykaz to absolutne minimum przy założeniu że znajdziemy stację benzynową z kompresorem. Warto oczywiście mieć także małą pompkę rowerową.

Takim jeszcze wartym zabrania jest linka rowerowa do hamulca tylna. Tak naprawdę rower ma wszędzie te same linki a różnią się one tylko długością, dlatego ona może służyć jako wszystko inne mające działanie na linkach.

Jest to absolutne minimum jakie musimy posiadać przy rowerze. Warto jeszcze zawsze brać telefon komórkowy w razie poważniejszych awarii aby zadzwonić po pomoc, oraz  pieniądze – około 20 złoty.

Pieniądze te zapewnią nam na pewno przejazd na wystarczającą odległość środkami komunikacyjnymi do najbliższej stacji czy zazwyczaj i własnego domu z rowerem. Im trasa dłuższa tym powinniśmy wziąć więcej sprzętu do roweru oraz więcej pieniędzy. O sprzęcie na wycieczki rowerowe warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.