Jakie fajerwerki i petardy wybrać na nowy rok

PetardyTo jakie petardy wybierzemy na Nowy Rok oraz które z fajerwerków najbardziej przypadną nam do gustu zależy tylko od nas. Warto jednak rozejrzeć się dokładniej na rynku tych sztucznych ogni.

Wybierając taką samą petardę i fajerwerki jak większość osób ciężko będzie się wyróżnić w tłumie na niebie rozsianym wybuchami i strzałami naziemnymi.

Jakie petardy wybrać – najlepiej takie które nie tylko głośno strzelą ale i pokażą coś więcej. Ciekawie prezentują się petardy świszczące wraz z efektami świetlnymi. Należy natomiast unikać petard tak zwanych bączków. Są to kartacze z nieprzewidywalną trajektorią lotu i czasami potrafią podążać za nami aby potem blisko nas wybuchnąć. Jeżeli chcemy być słyszani można kupić coś większego potrafiącego mocno łupnąć. Tutaj trzeba być jednak bardzo przezornym.

Im większa petarda tym może więcej, także więcej wyrządzić nam samym krzywdy. Bardzo ciekawie prezentują się petardy które nie wybuchają a wystrzelają ciągłe języki ognia ku górze. W rynku petard nie ma za dużego wyboru, zazwyczaj dzielą się o na te większe i mniejsze oraz głośniejsze i te bardziej ciche.

Jakie fajerwerki warto kupić – na pewno takie które ładnie się rozpryskują na niebie. Szczególnie piękne wizualnie są fajerwerki o nazwie spadający deszcz. Polega to na wybuchu fajerwerku jako kula a następnie wszystkie odnogi tworzące kulę ognia spadają ku ziemi się iskrząc.

Ciekawe są także fontanny ognia i tradycyjne rozpryski. Niestety fajerwerki są dużo droższe od petard ale za to są znacznie ciekawsze.

W końcu w nowym roku ludzie patrzą na niebo a nie na to co wybucha na ziemi.  Prawdą jest że im droższe sztuczne ognie tym prawdopodobnie są lepsze. Można co do fajerwerków dać jedną radę, nie sprawi takiej frajdy wystrzelanie wielu małych rac co jednej wielkiej która, zdominuje niebo oraz przyciągnie wzrok wszystkich.

Sumując można powiedzieć że lepsze raz a dobrze niż szarpane drobiazgi – i zachęcam do sprawdzenia tego przy najbliższej okazji. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *