Jakie hantle treningowe wybrać – najlepsze

Hantle do ćwiczeńWybranie odpowiednich hantli zawsze przekłada się na późniejszą wygodę z ich korzystania oraz efekty przeprowadzonych treningów. Do wyboru jest wille rodzajów hantli, niektóre są stałymi ciężarkami do ćwiczeń bez regulacji a inne z płynną regulacją ich wagi.

Jakie hantle wybrać – należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania ciężarków. Najlepiej sprawdzają się te które można regulować co do ciężkości założonych obciążników.

Najlepsze hantle są złożone z drążka na który można dobierać odpowiedniej ciężkości talerze ciężarków. Ciężarki są zabezpieczone przed spadnięciem na zasadzie zakręcanego motylka lub zacisku.

Hantle które można regulować względem ich ciężkości są najlepszym rozwiązaniem do dobierania intensywności ćwiczeń. Hantle które są całościowe bez możliwości regulacji obciążenia są mniej przydatne do różnych ćwiczeń a tym bardziej do dobierania odpowiedniej wagi ciężarku.

Najlepszym rozwiązaniem stosowanym w hantlach jest zamykanie okrągłych ciężarków nakładanych na rurę uchwytu przez wkręcany motylek – jest to najbardziej stabilna konstrukcja.

Warto omijać hantle które są zrobione z całości. Zazwyczaj ich rozmiary są spore a one same mało poręczne i wygodne w uchwycie. Do prawidłowych ćwiczeń powinno się mieć dwie identyczne hantle zarówno w budowie jak i ciężarze. Ćwiczenie pojedynczym ciężarkiem nie daje takich efektów jak wykonywanie powtórzeń na zmianę dwoma hantlami.

Warto wybierać zestawy hantli, chodzi tutaj o zestaw składający się z dwóch uchwytów na ciężarki oraz zestawu ciężarków jakie można nakładać na uchwyty. Hantle tego typu są najbardziej rozwojową formą i mają szereg różnych zastosowań.

Dobra hantla powinna składać się z uchwytu na ciężarki, z minimum 6 ciężarków – najlepiej aby ich obciążenie było zróżnicowane oraz zamknięć do trzymania ciężarków na uchwycie. Zestaw taki powinien być podwojony do 2 hantli.

Hantle to świetne narzędzie do ćwiczeń, które zajmuje stosunkowo mało miejsca. Warto wybierać lepsze zestawy które posłużą bardzo długo i będą przydatne do różnych ćwiczeń. O wyborze sprzętu do ćwiczeń warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Filim Syrski pisze:

    Zgodzę się z tym. Miałem do wyboru bitunity czy cement w osłonie oraz stalowe lub żeliwne. I co się okazuje, że kawał zwykłego żelastwa jest o wiele droższy – kilka razy więcej kosztuje. Dlatego też wybrałem tańszą wersję, tym bardziej, że nie wiem ile będę z nich korzystał i czy się nie znudzą. Nie ma co przepłacać na starcie. Takie z metalu trwałe i niezawodne to dobre do komercyjnego wykorzystania jak siłownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: