Jakie kapcie wybrać – najlepsze

Wybieranie kapciWybór kapci powinien być dokonany z głową. To przecież w nich spędza się całkiem sporo czasu na przykład w domu. Kapcie można podzielić na takie grupy jak z dodatkiem materiału lub piankowe – sylikonowe i gumowe.

Jakie kapcie wybrać – już na wstępie warto zaznaczyć, że jedyną zaletą kapci z materiałem jest to, że są one cieplejsze od pozostałych. Dają one swojego rodzaju ubranie na stopę przez co nie czuje się w nich ewentualnego chłodu jeśli panuje on w pomieszczeniach.

Także mogą być podczas użytkowania bardziej przytulne poprzez miękkość wyściółki i materiału.

Natomiast faktem jest, że najbardziej praktyczne i o najszerszym zakresie zastosowań są kapcie wykonane z pianki lub sylikonu. Przede wszystkim są one bardziej higieniczne – łatwo je wyprać i odparzyć co nie jest tak proste w modelach szmacianych.

Kolejną sprawą jest wytrzymałość – te z pianki mają kilka razy dłuższą żywotność niż kapcie szmaciane a nawet skórzane. Pianka także jest wygodna, może być ona miękka o dowolnym procencie zabudowania kapcia. Nie wchłaniają one potu a tym samym w przypadku piankowych nie ma problemu z nieprzyjemnymi zapachami.

Tego typu odzienie na stopę jest stosowane wszędzie przy produkcji farmacji – powód jest tego prosty, higiena tego typu obuwia. Zdecydowanie kapcie piankowe są najlepsze pod względem wielu różnych czynników.

Warto więc wybierać przede wszystkim takie modele, a ewentualne mniejsze ich ocieplenie stopy zrekompensować ubraniem skarpetek. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Kłosek pisze:

    Także obstaję przy tych wykonanych z pianek. Dawniej bym powiedział ciepłe fajne z materiały czy polaru lub ocieplane z kożuszkiem. Teraz twierdzę że gumowe lub piankowe są najlepsze. Najłatwiejsze w trzymaniu czystości oraz najdłużej działają bez uszkodzenia i złego zapachu. Można w nich iść pod prysznic a w materiałowych już nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: