Jakie kwiaty wybrać na dzień kobiet

Bukiet na dzień kobietDzień kobiet obchodzony jest tylko raz w roku, dlatego warto zadbać o coś wyjątkowego. Na dzień kobiet najbardziej popularną formą są kwiaty w wszelkim wydaniu, jednakże to jakie kwiaty wybierzemy powinno być podyktowane tym jakie stosunki łączą nas z daną kobietą.

W kwiatach ważny przekaz odgrywa zarówno ich rodzaj jak i kolorystyka.

Jakie kwiaty na dzień kobiet – wybór dobrego kwiatka na dzień kobiet jest ważny. To jaki sprawimy upominek będzie odebrane przez kobiety w pewien sposób. Kobiety zwracają uwagę na kolory i ich znaczenie oraz na rodzaj kwiatów który dla nich także jest bezsłownym przekazem.

Kwiaty na dzień kobiet dla własnej mamy kupujemy w innym kolorze niż dla ukochanej, tak samo rodzaj kwiatu powinien się różnic. Dla ukochanej osoby czyli partnerki kupujemy zazwyczaj kwiaty o kolorze czerwonym który symbolizuje miłość.

Mogą to być zarówno róże jak i tulipany. Róże oznaczają mocną miłość z dużą dozą zmysłów. Tulipany to oddanie i zrozumienie – w tym przypadku najbardziej liczy się kolor oraz wybór jednego z tych dwóch kwiatów.

Dla własnej matki można kupić tulipany lub lilie o dowolnym kolorze. Najlepiej gdy kwiat jest delikatny, tutaj nie stosuje się z kwiatów róż które powinny być raczej zarezerwowane dla jednej kobiety. Dla innych kobiet, w tym wypadku znajomych i tak dalej można zastosować także tulipany o dowolnych kolorach – ważne aby były to kwiaty o jasnych płatkach a nie ciemne.

Jasne płatki kwiatu na dzień kobiet symbolizują radość co jest bardzo istotne. Warto dodać jeszcze jedną uwagę, że kwiaty daje się w liczbie nieparzystej, może to więc być 1 kwiat lub 3, 5 i więcej kwiatów.

Ilość kwiatów nie ma takiego dużego zaczynia jak sam sposób ich wręczenia – warto dołączyć do kwiatu karteczkę z dedykacją i kilkoma słowami – ważne aby to były słowa napisane przez nas a nie gotowe karteczki kupione w sklepach. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Sonset pisze:

    Różne to tonalnie przereklamowane i bezsensowne. Bardzo fajne są tulipany bo ładne i ładnie pachną. Natomiast jeśli chce się aby coś bardzo długo postało nawet miesiąc czasu to tylko i wyłącznie bierze się goździki. Inna sprawa czy Panie pamiętają o dniu mężczyzny – z reguły nie, więc te co nie pamiętają nie zasługują na żadnego kwiatka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *