Jakie mleko jest najlepsze i najzdrowsze

Jakie mleko wybraćWybór dobrego mleka jest istotny dla naszego zdrowia. Mamy bardzo dużo rodzajów, w tym artykule będziemy omawiać tylko rodzaje krowiego a nie wszystkich organicznych.

Mleka pochodzenia krowiego mamy więcej rodzajów niż może się to zdawać na pierwszą myśl.

Tutaj nie chodzi o ich procentowość lecz także o sposób pakowania a dokładniej przechowywania – to także wpływa na zawartość.

Jakie mleko jest najzdrowsze – jeżeli pod uwagę będziemy brali kaloryczność czyli procent tłuszczu jaki dane mleko posiada trzeba patrzyć na to w pewien sposób. Dla osób z nadwagą lub ryzykiem cukrzycy lepsze jest mleko o mniejszej zawartości tłuszczu. Dla osób bez kłopotów z nadwaga i poziomem cukru dobre jest mleko o większej ilości procentów.

Pamiętać należy że te kupowane w sklepach nie jest takim jakie występuje zaraz po udojeniu. Każde mleko sprzedawane jest już pozbawiane pewnej ilości tłuszczu oraz pasteryzowane. Mleko kupne ma swoje zalety gdyż jest mlekiem kontrolowanym jakościowo, takie prosto od rolnika nie jest sprawdzane pod względem jakości ani zdrowia.

Kolejna sprawa to sposób przechowywania mleka, co też wpływa często na jego skład. Wydaje się że najbardziej odpowiednią formą przechowywania mleka, czyli opakowaniem mleka jest szklana butelka. Z dostaniem mleka w szklanej butelce mogą być jednak bardzo poważne problemy, gdyż jest ich bardzo mało w produkcji.

Kolejne dobre opakowanie nie inwazyjne to karton z pozłotkiem w środku – on pozwala zachować mleku dłuższy termin ważności. Następnie worki foliowe z mlekiem – mleko mocno pasteryzowane. Ostatnia forma to plastikowe butelki i zwykłe kartoniki z mlekiem.

Mleko naturalne bez dodatków ma termin ważności do 7 dni maksymalnie. Na paczkach z nim warto przeczytać co jest w składzie i jaki jest jego termin przechowywania.

Mleko może być spożywane codziennie, jednakże nie powinno się przekraczać 1 litra na osobę w ciągu doby. Inaczej wapno może się wypłukiwać z organizmu przez jego nadmiar. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *