Jakie okładziny na deskę carbonową

Witam serdecznie.

Posiadam deskę 61 second 3003 (balsa-carbon, 5 warstw, 70g). Zależy mi na dużych możliwościach rotacyjnych, na Hurricane 3 NEO 41 st nie są w stanie oddać rotacji, na mojej poprzedniej desce butterfly SA-01 rotacja była bardzo widoczna. Jakie polecacie okładziny do gry top-spinowej tą deską?

– Wydaje mi się, że w dużym stopniu działa placebo. Odczuwasz że nie działa to tak jak poprzednio a być może to tylko własna sugestia. Bardzo wielu tenisistów znam co wymieniają sprzęty sądząc że coś działa inaczej, gorzej lub bez czucia a możliwości są te same. Deska nie ma ogromnego wkładu w to co daje okładzina. Chyba że tam jest wygłuszanie piłki ale tego już nie wiem bo nie miałem tej deski.

Na balsowych deskach miałem okładziny Gewo Hype XT oraz EL też wersji Hype. Bardzo mocno dynamicznie się sprawdzały i gra była bardzo szybka i rotacyjna.

Deski balsowe są znacznie lżejsze to często odczuwa się mniejsze uderzenie – taki impakt piłki z rakietką. Mniejsza też może być siła uderzenia ale za to reakcja szybsza.

Bardzo dobrze też mi działały okładziny Xiom ale już niestety zupełnie nie pamiętam ich modelu. Hype Gewo mogę polecić, to jest bardzo bardzo mocne narzędzie. Być może tańszym zamiennikiem było by w sporej mierze Palio AK74 Red ale nie jestem pewny bo ich nie miałem a wiele osób pisało, że też mają duże przyspieszenie z rotacją. Te akurat są tensorowe – tylko te z linii 47 czyli Red to tensory.

– Też miałem te 61 sekund i nie byłem z nich zadowolony. A co do desek to im lżejsza tym lepsza. Wiele osób lubi ciężkie. Ale dla mnie to jest coraz większy problem. Moja to 82 gramy. Cały zestaw jakość 180 z podkładami 1,9 po każdej stronie.

Deski karbonowe to bym ja sądził że chodzi o linię Carbotec – czyli w całości z metalu karbonu. A nie te z drewna + przekładki węglowe czy jak ktoś pisze o nich karbonowe. Te deski w całości z karbonu nie są za dobre. Bardzo mocno wygłuszają piłki i trudno nimi dobrze grać bo czucie w nich jest słabe. Jeśli już ktoś takie ma to okładziny powinny być miękkie z grubym podkładem.

Ale desek nie polecam w całości z carbonu. To naprawdę nie są za dobre sprzęty. W całości z drewna są najbardziej kontrole deski do tenisa stołowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *