Jakie opony wybrać na zimę

Opony na zimęW okresie gdzie leży już śnieg oraz sam asfalt czy teren może być oblodzony i na pewno jest znacznie bardziej śliski trzeba wybrać dobre ogumienie. Dobre opony muszą spełniać pewne założenia techniczne oraz rozwiązania w samej ich konstrukcji.

Jakie opony wybrać na zimę – w wyborze opon zimowych musimy kierować się wiedzą oraz doświadczeniem. Zarówno jak wybieramy opony do samochodu czy roweru bądź motocyklu. Trzeba wspomnieć że rower znacznie lepiej radzi sobie na lodzie i śliskiej nawierzchni niż motocykl, więc warto wstawić nasze maszyny do garaży aby nie zrobić sobie krzywdy.

W temacie opisze opony jakie powinny nie tylko pomagać nam w manewrach na trudnej powierzchni ale i zachowywać maksymalną przyczepność do podłoża.

Opony jakie należy wybrać zarówno do auta jak i roweru opierają się o te same zasady czyli o bieżnik. Dobre bieżniki na taki okres to takie z wyraźnie zarysowaną linią zaczepów. Zaczepy są to inaczej mocniej wypuszczone kolce opon. Kolec jest to po prostu albo guma mająca być pomocą w przyczepności opony która jest bardziej wystająca od całego profilu opony, albo kolec metalowy wypuszczony lekko z bieżnika.

Opony zimowe muszą mieć szerzej rozstawiany bieżnik i o mocniejszej linii wcięcia. Służy to do uzyskania większej przyczepności na terenie śliskim. Także istotne jest to aby nasze opony nie były już w tych okresach z bardzo twardej gumy w całym profilu. Guma im jest miększa tym mocniej dociska się do podłoża.

Chodzi o cały profil, bieżnik takich opon powinien być bardzo twardy aby się wbijał w podłoże i działał na zasadzie zakotwiczenia.

Opony zarówno do samochodów jak i rowerów na zimę można zakupić w sklepie. Dostępne są także liczne oferty przez Internet które w rzeczywistości są dużo dużo tańsze niż kupowane w lokalnych sklepach. Opony zimowe oczywiście powinny być szersze i jak było wspomniane posiadać wyraźny gruby bieżnik.

Najlepiej rozejrzeć się w Internecie za typem ogumienia jaki będzie nam najbardziej odpowiadał do naszego pojazdu – tak zaoszczędzimy pieniądze oraz czas nie mówiąc o samym komforcie możliwości wyboru z opisem dobrej opony.

Na zakończenie dodam że opona nawet ta najlepsza nie posiadająca wypustów stalowych nie ochroni nas przez poślizgiem na grubym lodzie – dlatego warto zainwestować w opony z szpikulcami które zapewniają maksymalną kontrolę w prowadzeniu i bezpieczeństwo przed poślizgiem. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *