Jakie są najlepsze zabawki dla kota

Kocie zabawkiPosiadając kota w domu warto pomyśleć o tym jakie zabawki mu kupić. Wybór odpowiednich zabawek dla kota jest bardzo ważny z kilku powodów.

Po pierwsze dobrze wybrane zabawki ochronią nasze meble i inne miejsca od podrapania. Koty nie drapią ich specjalnie, tylko dlatego, że nie mają do tego lepszych zabawek.

Dla kotów istnieje cała rzesza różnego rodzaju sprzętów i gadżetów.

Jakie zabawki dla kota – zabawek mamy szeroki asortyment. Warto się jednak zaopatrzyć w kilka ciekawych pozycji. Na początku warto wspomnieć o tym, że niektóre koty lubą ciemne i ciasne pomieszczenia, do tego można im kupić mała miękką i ciepłą budkę, specjalne takie z materiału są dostępne w sklepach.

Dla każdego kota potrzebna jest deseczka do ostrzenia pazurów, inaczej gdy jej nie posiadamy kot będzie ostrzył pazury o ściany i meble. Deseczkę tą się ustawia w miejscu gdzie jest legowisko kota – czyli tam gdzie on najczęściej przebywa.

Kolejny ważny element to jakaś zabawka do popychania, zazwyczaj wystarcza kłębek włoczki lub lepiej cała kulka z materiału. Wielkość takiej kulki to około 4 cm średnicy.

Koty bardzo lubią się bawić w ten sposób, że coś starają się łapać, to wynika z ich instynktu. Zostały już wymienione 3 najważniejsze zabawki dla kota. Warto także pomyśleć o czymś co będzie nie tylko pożyteczne ale i przyjemne dla kota.

Chodzi tutaj o grzebienie masujące, które dokładnie oczyszczą futerko kota z luźnej sierści. Koty są z reguły wielkimi leniuchami, więc dobrze gdy mają jakiś swój kocyk na którym zawsze mogą pospać.

Istotna także jest obroża dla kotów w której opuszczają dom. Nie jest to dla nich zabawka ale jest to bardzo ważny element. Inaczej kot bez obroży i wydrukowanego na niej adresu może zostać potraktowany jako bezpański. Łatwiej znaleźć kotka który posiada taką obroże więc warto się w nią zaopatrzyć. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *