Jakie są powody braku przyjaciół

Powody przyjaciółWiele osób może się zastanawiać dlaczego nie ma się prawdziwego przyjaciela. W psychologi oraz socjologi jest na to kilka odpowiedzi. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że każda osoba jest inna i każdy ma inne potrzeby oraz oczekiwania od pozostałych.

Także więcej osób potrafi być ignorantami myślącymi o własnych potrzebach, całkowicie zapominając o problemach i potrzebach pozostałych osób.

Aby mieć przyjaciela wiele psychologów twierdzi że trzeba dawać tej drugiej osobie poczucie ważności oraz tego że jest wyjątkowa. Nie jest to mowa o koleżeństwie czy chęci pomocy ale sprawieniu że ktoś poczuje się wyjątkowy i najlepszy.

Problem w tym, że często równowaga w relacjach musi przez to zostać zachwiana i w grupach przyjaciół pojawia się lider – często będący obiektem zazdrości lub utajonej niechęci pozostałych osób.

Przyjaźń prawdziwa nie powinna wynikać z psychologi ale logiki – czyli opierać się na dbaniu o wzajemne relacje, szczerości oraz wyrozumiałości wraz z chęcią pomocy jak i przebywania w towarzystwie tej osoby. Socjologicznie osoby te muszą się dobrze czuć w sowim towarzystwie i żadna ze stron nie może przyćmiewać lub obniżać wartości tej drugiej. To jest bardzo ciężkie do osiągnięcia przez co tak rzadko znajduje się prawdziwych przyjaciół.

Prawda jest taka, że posiadanie prawdziwego przyjaciele jest szalenie trudne i tak naprawdę bardzo mało osób może się tym pochwalić. Przyjaźni i sympatii nie można kupić – dlatego częste paczki znajomych opierają się nie na przyjaźni ale na wzajemnych korzyściach – grupy znajomych z pracy, szkoły – to wzajemne korzyści i połączenie tych osób przez własne problemy i dążenia oraz punkt życiowy.

Prawdziwa przyjaźń nie musi być na jeden płaszczyźnie – to znaczy że milioner może mieć biednego przyjaciela który odmawia pomocy milionera w sprawach finansowych. Przyjaźń nie jest barierowa ale założenie jej jest takie, że osoby muszą się dobrze czuć w swoim towarzystwie, mieć wspólne punkty widzenia oraz jakimś sensie style bycia a szczególnie muszą być na równi we własnych kontaktach bez przyjmowania pozycji lidera jednej ze stron.

Przyjaźń jest jeszcze trudniejsza niż znalezienie miłości, dlatego warto jej szukać. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: