Jakie są sposoby na obniżenie kosztów energii w przedsiębiorstwach przy użyciu systemu Aiflo od firmy HOBO Systems?

Aiflo od firmy HOBO SystemsZastosowania w przedsiębiorstwie systemu AIFLO od HOBO Systems daje wiele możliwości obniżenia kosztów zużycia energii. Warto zapoznać się z potencjałem tego rozwiązania technologicznego przed jego wdrożeniem.

Korzyści z tym związane sprawiają, że system zarządzania energią AIFLO stał się nieocenionym wsparciem dla świadomych klientów, którzy poszukują sposobów na zwiększenie rentowności swojego biznesu. Jak to zrobić?

Czym dokładnie jest system AIFLO?

System zarządzania energią AIFLO to rozwiązanie od HOBO Systems, które jest dedykowane przedsiębiorcom. Rozbudowane funkcje i pogłębiona analityka technologii sprawiają, że jej zastosowanie szybko przynosi wymierne efekty. System opiera się na zestawie czujników, które w czasie rzeczywistym odczytują dane z urządzeń pomiarowych i wysyłają je do narzędzia analitycznego. Na tej podstawie przygotowywane są raporty i prowadzony jest monitoring energii elektrycznej w firmie. Wszystko po to, aby zwiększyć efektywność zarządzania nią oraz zredukować koszty z tym związane.

Jak wykorzystać system do obniżenia kosztów zużycia energii?

Dzięki systemowi AIFLO można na kilka sposobów obniżyć koszty zużycia energii w przedsiębiorstwie. Poniżej przedstawiamy kluczowe obszary, które warto wziąć pod uwagę.

Przygotowanie profilu dobowo-godzinowego i negocjacja warunków ze sprzedawcą energii

Podstawowa funkcjonalność systemu to zbieranie danych na temat bieżącego zużycia energii. Czujniki zczytują informacje co 15 minut i przesyłają je do systemu. Tam następuje analiza zgromadzonych danych. Daje to możliwość poznania szczegółowo profilu dobowo-godzinowego klienta. Wskazuje on na realne zapotrzebowanie na energię oraz okresy, w których jest ono najwyższe. Pomaga to w negocjowaniu warunków umowy ze sprzedawcami energii. Już tylko w ten sposób można obniżyć koszty nawet o kilkanaście procent lub więcej. W skali roku daje to spore oszczędności.

Analiza poprawności faktur 

Kolejną z funkcjonalności systemu jest analiza zgodności faktur z realnym zużyciem i obowiązującą umową. To niezwykle ważne w kontekście wyłapania ewentualnych nieprawidłowości. Może okazać się, że płacisz za energię więcej, niż powinieneś. Na szczęście system to w porę wyłapie i pozwoli Ci na wygenerowanie dodatkowych oszczędności.

Szybka reakcja w przypadku poboru mocy biernej lub przekroczenia mocy

System AIFLO skonstruowano w ten sposób, że wysyła on alerty w sytuacjach, gdy dojdzie do nadmiaru poboru mocy biernej lub przekroczenia mocy zamówionej. Wówczas klient przy pomocy ekspertów HOBO Systems może w porę zareagować i zredukować koszty związane z tego typu sytuacjami lub nawet nie dopuścić do ich powstania. To kolejny sposób na to, jak wykorzystać AIFLO do obniżenia kosztów zużycia prądu w swojej firmie.

Zapraszamy do skorzystania z systemu AIFLO

Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich możliwości i potencjału systemu AIFLO. Autorskie rozwiązanie od HOBO Systems stanowi nieocenione wsparcie w obszarze optymalizacji zużycia energii w przedsiębiorstwie oraz umiejętnego zarządzania nią. Rekomendujemy bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy w celu uzyskania większej ilości informacji na temat ewentualnej współpracy. HOBO Systems to partner godny zaufania w zakresie doradztwa i optymalizacji energetycznych.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: