Jakie słodycze wybierać do jedzenia

Dobre słodyczePrzy wyborze dobrych słodyczy koniecznie trzeba odnieść się do zdrowia. Pewne rodzaje słodkości mogą wręcz korzystnie wpływać na zdrowie oraz cały organizm.

W przeciwieństwie do tych typowych liniowych smakołyków jakie są mocno przetworzone i powszechnie dostępne na półkach sklepowych.

Słodycze więc warto podzielić na dwie grupy: typowe cukrowe o przetworzonym składzie oraz naturalne. Warto jak najbardziej skupić się na tych, jakie można określić mianem naturalnych a jest ich bardzo duża grupa do wyboru. Na skład naturalnych można zaliczyć bakalie, owoce i warzywa zarówno w stanie suszonym jak i surowym.

W słodyczach typowych warto zwracać uwagę aby nie miały za dużo cukru oraz złego składu. Warto wybierać tylko te lepszej jakości, bazując na zapoznaniu się ze składnikami, aby ten skład był jak najkrótszy bez żadnych kontrowersyjnych elementów.

Cukier jest paliwem dla działania mózgu ale można go uzyskiwać w całości z owoców i warzyw – dlatego obala się mit, że typowe słodycze są niezastąpione.

W przypadku chipsów typowych warto zainteresować się suszoną wersją owoców lub warzyw. Smak wcale nie musi być gorszy a zdecydowanie jest zdrowszy. Najlepiej je robić oczywiście samemu. Bardzo ważne jest uczenie dzieci już dobrych nawyków żywieniowych, pokazywanie im że warto wybierać tylko to co jest dobre dla zdrowia.

Warto także odnieść się do ciastek i ciast. Te nabywane w sklepach z reguły nie mają atrakcyjnego składu – dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wygospodarowanie czasu i zrobienie ich samemu. Wtedy mamy pewność co się w nich kryje. Konieczne jest także czytanie norm GDA aby oceniać każdy nabywany produkt pod względem wartości odżywczych.

Należy pamiętać, że to co jest naturalne zawsze będzie znacznie zdrowsze od przetworzonego. Nawet pryskane warzywa i owoce są zdrowsze – a tym bardziej że są różne metody pozbywania się z nich chemii i pestycydów. Nawet bez zabiegów oczyszczających i tak będą strukturalnie zdrowsze od typowych słodyczy.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy że jest uzależniona od cukru. Typowe słodycze uzależniają i trudno się tego pozbyć bez własnego samo zaparcia. Na pewno nie wyjdzie na szkodę nie spożywając żadnych słodyczy lub gdy się je spożywa bardzo okazyjnie.

Warto przy wyborze czegoś do zjedzenia robić to świadomie i z korzyścią dla siebie i zdrowia – dlatego bardzo istotna jest rozwaga i dokładne przemyślenie co wybierać do zjedzenia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *