Jakie trampki wybrać

Najlepsze trampkiTrampki to buty które zrobiły ogromną karierę i są nadal bardzo popularne. Głównie używane w kręgach młodzieży jak i często osób dorosłych prowadzących aktywny tryb życia. Trampki przez swoją bardzo dużą popularność wykształciły sobie różne modele o wielorakich przeznaczeniach.

Trampki i ich rodzaje – na początku warto wymienić rodzaje trampek. Nie każdy sobie zdaje sprawę że powstały trampki specjalne do gry w piłkę nożną, halowe, biegania, wspinaczki czy do innych aktywnych trybów życia.

Trampki są tworzone głównie dla osób które są w ruchu, lubią sport i mają te buty zapewnić im wygodne oraz swobodne poruszanie się, w tym czym się interesuje ich właściciel.

Najlepsze to takie jakie są wykonane dobrze, czyli wytrzymałe i dodatkowo wygodne. Produkcją trampków zajmuje się bardzo wiele różnego rodzaju firm, dunlop, nike oraz prawie wszystkie inne znane firmy obuwia sportowego. Produkują też bardzo podobne modele firmy nieznane, których jakość jest zupełnie odmienna od firm lepszych.

Dobre trampki muszą spełniać założenia techniczne. Najważniejsze jest to, aby podeszwa była wykonana z dobrej gumy. Jeśli guma jest złej jakości podeszwy pękają na zgięciu stopy tuż za palcami. Jest to najczęstsza usterka trampek. Kolejna ważna sprawa to aby trampki były szyte do podeszwy a nie tylko klejone – klej puszcza wcześniej czy później.

One nie powinny być ciężkie, to wszystko zależy do materiału z jakiego są wykonane. Warto dodać że dobre trampki można kupić zarówno w sklepach tradycyjnych jak i tych internetowych.

W internecie jest ich większy wybór a ceny są bardziej atrakcyjne. Kolor trampek nie ma znaczenia ale warto wspomnieć że te jaśniejsze szybciej się brudzą.

Dobrze gdy nie mają środka wykonanego z wkładki na kratce. Kratki pękają a często są stosowane w tańszych butach. Najlepiej aby była to podeszwa lita bez żadnych dodatkowych elementów podwyższających. Trampki powinny być sznurowane. O trampkach warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Sunowicz

    Nie wiem czy tak samo jest u Was, ale u mnie zawsze pękają podeszwy. Nie ważne ile miałem i jakiego rodzaju obuwie tego typu, zawsze pękały na podeszwie przy zgięciu. Oczywiście nie od razu ale wcześniej czy później i z reguły cały but był dobry wizualnie a podeszwa już miała mega dziurę. Potem przez to przerzuciłem się na halówki, działały dłużej ale znowu nie mają podparcia na kostkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.