Jakie wybrać biurko do komputera i laptopa
Kupno dobrego biurka nie jest tak prostą czynnością jak by się mogło wydawać. Aby dobrze je dobrać do naszych potrzeb należy najpierw znać potrzebne nam wymiary takiego biurka a następnie wymiary naszego sprzętu komputerowego.
Wiele biurek do komputera jest niedopasowanych do standardowych rozmiarów jednostek czyli stacji dysków i ma błędne rozwiązania technologiczne. Na początek skupmy się jednak na standardach i przydatnościach poszczególnych elementów w biurkach.
Co powinno posiadać każde biurko do komputera – przede wszystkim wysuwaną półkę na klawiaturę która ułatwi nam pracę na komputerze, półka ta powinna być 4 rolkach mocowanych na szynach – choć nie jest ona niezbędna do pracy. Następnie warto się zastanowić czy warto kupować biurko z półką na monitor lub samemu dostosować taką nadstawkę.
W większości przypadków jest to zbędna rzecz gdyż monitor na podwyższeniu wcale nie ułatwia nam pracy, a na pewno szybciej męczy wzrok i kark o ile mamy niskie krzesło. Każde biurko musi posiadać w sobie minimum jedną szufladę. W szufladach trzymamy najpotrzebniejsze przedmioty potrzebne nam w pracy przy komputerze.
Kolejną ważną rzeczą jest wielkość biurka, którą należy dopasować do wzrostu. Przy zakupie biurka należy już znać rozmiary swojej stacji dysków. Bardzo wiele biurek niestety nie jest przystosowanych do nawet standardowego typu jednostek pc.
Znając wymiary naszej stacji idziemy do sklepu z metrówką i mierzymy półkę na stację dysków czy aby na pewno się zmieści. Także warto wspomnieć o meblach do laptopa – tutaj najlepiej sprawdzają się jednak stoliki mobilne lub przesuwane czy składane – tradycyjne biurka nie są tak wygodne i są zbyt stacjonarne do tego typu urządzeń. Świetnie gdy stolik pod laptopa ma regulowana wysokość oraz jest stabilny. Blat powinien mieć co najmniej 65 cm aby zmieścić tam także myszkę.
Pamiętajmy że półka na stacje dysków między naszymi nogami jest nie tylko bardzo niezdrowa ale i nieporęczna. Najlepsze rozwiązanie to półka na stację umiejscowioną z boku biurka. Tył półki na stację nie może mieć ściany tylnej gdyż by blokowała wypust ciepłego powietrza z naszej jednostki przez wiatrak komputera. Pamiętajmy że im dalej stacja dysków jest on naszego krocza tym lepiej dla naszego zdrowia.
Bardzo dobrze gdy biurko posiada w sobie otwory do mocowania kabli i ich łatwego przepuszczania by nie ciągać ich bokami. Na koniec warto zwrócić uwagę czy aby nasze biurko nie jest cienka płytą wiórową która pod ciężarem monitora może się złoży na swoich słabych nogach.
Dobrze gdy w biurku wspomniana szuflada jest na kluczyk. Także warto przyjrzeć się fornirom czy rogom – dobrze gdy są zaokrąglone lub co najmniej jest to osobna listwa – inaczej będzie się obdzierać laminat na brzegach.
Regały na płyty CD w biurku są rzeczą nieistotną a nawet kłopotliwą – teraz praktycznie się tego nie używa a tym bardziej nie obwiesza tym biurka. To tyle, jak widać jest to z jednej strony wiedza oczywista a z drugiej nie tak prosta.
Także rozbudowane nadstawki są problematyczne gdyż psują estetykę mebla i często to są siedliska zbierania kurzu a nie faktycznie przydatne elementy konstrukcji.
Wiele osób kupuje biurka by potem je oddać z powodu że nie ma miejsca na ich jednostki lub nie pasują do kształtu domu. Zapraszamy do kolejnych tematów.
Doskonale napisany temat i materiał filmowy. Dokładnie to samo bym powiedział. Wiele lat pracowałem w sklepie meblowym i tak właśnie jest. Duża część mebli nie spełnia wymagań i ma niepraktyczne rozwiązania. Bardzo ważne aby komputer czy laptop był tak na nich ułożony aby pracowało się wygodnie a nie w męce i było to wszystko ergonomiczne. Lepiej kupić coś dobrego niż byle co a potem się męczyć.
Samemu ostatnio nabywałem nowe biurko, i najprostsze są najlepsze. Zdecydowanie powinno mieć szuflady, co najmniej 3 sztuki. A potem duży prosty blat bez nadstawek. To jest zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Super, że ktoś pisze takie artykuły też wskazuje innym te sensowne rozwiązania. Także miałem wiele biurek to przytakuję wszystkiemu z tego tematu.