Jakie wybrać biurko do komputera – najlepsze

Komputerowe biurkoOdpowiedni wybór biurka pod komputer jest bardzo ważną decyzją. To jakie biurko będziemy posiadać wpłynie na nasz komfort pracy przy komputerze oraz funkcjonalność.

Dobre biurko do przebywania przed komputerem opiera się na zasadach, które wpływają na naszą pozycję siedzącą.

Jakie wybrać biurko do komputera – nasz wybór powinien opierać się na wiedzy na temat przydatności i funkcjonalności danego sprzętu. Aby biurko do komputera spełniało wymogi praktyczne a także było bardzo wygodne trzeba podejść z informacjami płynącymi z tego artykułu.

Na początku dodam że każde dobre biurko do komputera musi mieć niezbędnie podstawkę na monitor. Jest to bez znaczenia czy będziemy używali monitora płaskiego czy też tradycyjnego – podstawka jest potrzebna z przyczyn zarówno praktycznych jak i zdrowotnych.

Podstawka na monitor w biurkach służy nam do tego że dzięki niej nasze ciało przyjmuje pozycję wyprostowaną podczas siedzenia. Jest to bardzo ważne dla naszych pleców a szczególnie kręgosłupa. Ważne także jest to, aby można było swobodnie pod nim chować nogi oraz aby krzesło dosuwało się niemal do samego jego blatu.

Także prosta pozycja karku i brak nachylania się nad monitorem, dzięki podkładce pod monitor jest bardzo korzystne. Kolejna sprawa to to aby biurko pod komputer posiadało półkę na klawiaturę, półka ta musi być na tyle duża aby mieściła się na niej także podkładka z myszką.

Wjazd pod biurko powinien być możliwy krzesłem do komputera -to zapewnia nam dobrą postawę ciała podczas siedzenia przed komputerem.

Kolejny ważny element to półka na stację dysków czyli jednostkę komputera. Powinna być ona standardowych rozmiarów 21 cm szerokości. Biurko dobrze gdy posiada jakąś szufladę na drobiazgi biurowe i nasze szpargały. Szuflada jest bardzo przydatna i o tym naprawdę warto pamiętać.

Poza tym biurko nie może być małą jednostką na której będzie niewygodnie pracować. Musi być to biurko odpowiadające nam wielkością. Średnia wysokość dobrego biurka to 75 cm – poniżej mogą występować problemy z schowaniem nóg pod biurko podczas pracy jak i powierzchnia pracy będzie zdecydowanie za niska dla osoby dorosłej.

Burko może mieć dodatkowe półeczki, nadstawkę oraz szafkę. Im więcej zakamarków na nasze rzeczy tym z reguły lepiej – ale należy pamiętać że przesadna ich ilość to tylko miejsca do zbierania kurzu. Nie warto patrzyć pod kontem wpustów na płyty – tego i tak się z reguły nie używa.

Biurko musi być wygodne, więc jeśli je kupujemy na żywo to należy przymierzyć się do niego na fotelu do komputera.

Warto także zapoznać się z ofertą sklepów internetowych z biurkami do komputera, zdecydowanie dużo można u nich oszczędzić na cenie. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

2 komentarze

  1. Domini pisze:

    Dobre biureczko to takie jakie będzie na nim po prostu wygodnie. Czyli dopasowane do wielkości osoby korzystającej oraz tak zaplanowane aby było wygodnie korzystać z jego blatu. Lepsze są zdecydowanie te większe niż takie małe stoliki.

  2. Wiktor Sznurek pisze:

    Musze powiedzieć że materiał jest opracowany genialnie, bardzo rzeczowy film i wskazówki. Faktycznie o tym się nie myślało nigdy wcześniej. Gdy obejrzałem państwa film nagle to staje się oczywiste a samemu się o tym nie myślało. Te podpórki pod spodem faktycznie to bezsens jaki zabiera wygodę i jest nawet szkodliwy tak samo bliskie miejsca na stacje dysków. Dziękuje ogromnie za ten artykuł i film.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *