Jakie wybrać błotniki do roweru

Błotniki do rowerówJeżdżąc rowerem sporo i podczas różnej pogody, bardzo przydają się dobre błotniki rowerowe. Wybór odpowiedniego błotnika rowerowego jest ważny. Nie wystarczy kupić najtańszego w hipermarkecie i się cieszyć jazdą.

Otóż większość błotników jakie są dostępne w tego typu sklepach mają po pierwsze za małą długość jak i za małą szerokość. Prawdziwy dobry chlapacz rowerowy powinien sięgać od zwieńczenia dolnego ramy do końca możliwego punktu wrzutu błota przez bieżnik opony do góry.

Czyli od momentu ramy z hamulcami powinien zajmować 1/3 pozostałego koła. Jego szerokość nie powinna wynosić tyle ile ma sama opona gdyż i tak będzie rozrzut boczny a około 1,5 raza jej szerokości ( o ile zmieści się w widełkach bo są rożne opony w rowerach).

Przednia osłona powinna mieć długość około 70 cm rozłożoną tak aby zakrywać możliwe chlapanie na kierowce i nogi. Nie kupujmy błotników z jednym mocowaniem do ramy, gdyż będą się one wyginały i tarły o koło (chyba że jest to bardzo sztywne tworzywo).

Powinien mieć taki błotnik zaczep dolny oraz przekrętkę do miejsc mocowania w ramie. Pamiętajmy by był on w miarę sztywny i szeroki jak i długi. Kolorystyka nie ma znaczenia – ale najlepiej prezentują się błotniki plastykowe w rowerach górskich.

Warto mieć błotnik tylny nie idealnie zawinięty na koło lecz taki który ma wypustkę tylną do góry gdyż mocniej chronią przed błotem rzucanym przez bieżnik koła.

Błotnik rowerowy dobrze gdy jest mocowany do ramy roweru i widełek. Bardzo ważne jest jego usztywnienie. Należy pamiętać na jakie koło wzbiera się błotnik – dobiera się je na wielkość kół w rowerze. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: