Jakie wybrać buty do biegania – najlepsze

Buty biegoweWybór dobrych butów do biegania jest bardzo ważny. Od tego jakie buty będziemy posiadać zależy komfort naszego biegania jak i czynniki wpływające na nasze zdrowie podczas biegów.

Do wyboru mamy bardzo wiele rożnego rodzaju butów do biegania, warto więc zwrócić uwagę jakie konkretne obuwie do biegania wybrać.

Buty do biegania – buty w których mamy zamiar biegać muszą spełniać wiele różnego rodzaju założeń technicznych aby się sprawdzały. Na początku warto wyjaśnić że buty do biegania zawsze powinny być niskie. Chodzi o wysokość wiązania – powinna być zawsze poniżej kostki aby nie przeszkadzały w zginaniu stopy.

Buty do biegania powinny być sznurowane, chodzi o mocniejsze usztywnienie i przytwierdzenie buta do stopy. W butach do biegania nasza stopa powinna czuć się komfortowo. Takie buty trzeba dobierać do naszego własnego profilu stopy a nie traktować ich modeli generalnie. Buty do biegania muszą mieć otworki wentylacyjne które zapewniają dopływ tlenu do stopy a tym samym chłodzenie.

Kolejna sprawa to, to że buty do biegania powinny mieć miękką podeszwę najlepiej profilowaną. Profilowana podeszwa butów do biegania jest inna niż butów do chodzenia. W biegu układ dotykania butem podłoża jest inny niż w chodzie.

Konieczne jest to aby buty do biegania były lekkie. Dobrze więc gdy ich podeszwa jest z dobrej gumy a jej wieńczenie wykonane z pianki lub odpowiedniego sylikonu. Buty do biegania powinny być wiązane do końca czyli tak aby nie pozostawały luzy podczas poruszania stopą o powierzchnię.

Co więcej buty do biegania powinny być na tyle elastyczne aby łatwo się zginały na odcinku palców – to warto wypróbować. Nie mogą być to byty które stawiają tam opór.

Ważne jest także wyprofilowanie buta w środku. But do biegania dobrze gdy ma lekki profil w środku który zapewnia lepszy komfort podczas biegania. Warto poczytać więcej o tym jakie konkretnie buty do biegania warto wybrać i zobaczyć jak one wyglądają. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: