Jakie wybrać buty do garnituru

Buty pantofleWybranie dobrego obuwia do garnituru jest bardzo ważne. Szczególnie jest to istotne jeśli wybiera się buty do eleganckiego ubrania, jakim jest bez wątpienia garnitur.

Buty jakie ubiera się do garnituru aby wyglądały ładnie i pasowały do całego zestawu zawsze charakteryzują się tymi samymi cechami.

Jakie buty do garnituru – należy rozpocząć od tego że buty do garnitury powinny być zawsze sznurowane. Sznurowane buty to oznaka elegancji i dobrego gustu. Dorosły mężczyzna zawsze powinien nosić tego typu obuwie, posiadające sznurówki – jest to wytyczna etykiety a i same sprawiają znacznie bardziej poważny wygląd.

Kolejnym ważnym krokiem jest dobranie koloru obuwia do garnituru.

Do jasnych garniturów pasują buty o takim samym kolorze jak spodnie lub ciemniejsze. Natomiast do garniturów ciemnych nie pasują buty jaśniejsze od koloru spodni.

Warto trzymać się odpowiedniej tonacji kolorów w butach dopasowanych do garnituru aby same buty mocniej nie rzucały się w oczy niż marynarka i koszula pod nią. Buty powinny być oczywiście skórzane i dobrze wypastowane.

Buty do garnituru nie muszą błyszczeć ale muszą być czyste. Najlepiej gdy nie mają dużego obcasa lub nie mają go wcale, tworząc równą powierzchnię podeszwy.

Warto także pamiętać że pasek w spodniach powinien być z reguły tego samego koloru co buty i też oczywiście ze skóry. Buty do garnituru powinny być wykończone elegancko bez zamaszystych szwów i krojów przy palcach stopy.

Dobrze gdy są to buty szyte o mało lub wcale niewidocznym szwie. Wyściółka wewnętrzna powinna być także ze skóry, najlepiej miękkiej. Dobrze gdy buty mają otwory wentylacyjne aby stopa w nich swobodnie oddychała.

Pantofle do garnituru warto przymierzyć przed kupnem i pochodzić w nich, aby dobrze się dopasowały do stopy. Warto dodać że skarpetki muszą być dobrane także do butów, najlepiej gdy mają taki sam kolor jak nogawki spodni. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.