Jakie wybrać buty do pływania

Buty pływająceNa początek informacja dlaczego czasami potrzebujemy butów do pływania.

Nieraz buty do pływania są niezbędne a takimi przypadkami jest ostre dno, możliwość poślizgu lub coś co może nas ukuć w wodzie. Buty do pływania są bardzo przydatne także w egzotycznych krajach.

Do czego są buty do pływania – zacznijmy od tego do czego dokładnie będą nam przydatne buty do pływania. Będzie to zawsze ochrona. Zarówno buty do pływania chronią naszą stopę przed poślizgiem powiedzmy na basenie jak i w innych miejscach gdzie powierzchnia po jakiej stąpamy jest wilgotna. Służą one jako zwykłe buty do chodzenia po plaży i chronią także stopę przed oparzeniami.

Buty do pływania także ochraniają nas przed złapaniem grzyba, szczególnie są więc one przydatne na basenach by zabezpieczyć nogę od kontaktu z powierzchnią po której stąpają wszyscy. Ostatnia bardzo ważna ich zaleta to zabezpieczenie stopy przed uszkodzeniem, ukłuciem czy rozcięciem w wodzie od dna, czasami coś może się znajdować ostrego na dnie wody – głównie w krajach gdzie temperatury wody są dość pokaźne.

Jakie buty do pływania wybrać – oczywiście takie które będą odrobinę zabudowane. Powinny być przypominające troszeczkę kapcie z zakładką na piętę. Buty do pływania muszą mieć gumkę mocującą na stopy, muszą mieć obudowę także na piętę która je trzyma na nogach jak i dzięki czemu jest zabezpieczona.

Konieczne aby buty do pływania posiadały lekki bieżnik lub małe wypustki, koreczki gumowe które zabezpieczają przed poślizgiem.

Kolor butów do pływania nie ma znaczenia. Ich podeszwa musi być gumowa a ścianki boczne najlepiej z lekkiego materiału. Buty do pływania są zabudowane więc palce powinny się znajdować w bucie. Same zaś buty powinny być niskie, kończyć się znaczniej poniżej kostki – aby nie utrudniały nam ruchów w wodzie.

Ich powierzchnia powinna być lekko elastyczna, by nasza noga się nie męczyła w takich butach. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Sawicki pisze:

    Przerobiłem w życiu już kilka takich rzeczy i mogę powiedzieć jedno. Bardzo ważne jest to aby miały faktycznie grubszą podeszwę. Może być elastyczna i gumowa i nawet dobrze jak tak jest. Natomiast musi być gruba a nie cieniutka łatwa do przebicia. W wodzie jest wiele kapsli, szkła czy nawet jakiś dziwny kolec bądź muszelek i już pojawia się problem z przebiciem i skaleczeniem stopy. Lepsze są grubosze niż za cienkie. Super jak maja też jakieś kolcowania, znacznie poprawiają przyczepność na przykład przy śliskich kamieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *