Jakie wybrać buty na lato

Letnie obuwieWybranie odpowiednich butów na lato jest bardzo ważne. W gorących okresach roku noga zachowuje się zupełnie inaczej niż w pozostałych miesiącach. Gdy jest ciepło stopa potrzebuje większej wentylacji a także i więcej miejsca.

W cieplejszych okresach stopa staje się odrobinę większa przez panującą temperaturę. Bardzo ważne jest więc zadbanie o to, aby posiadać dobre obuwie na lato.

Jakie buty na lato są najlepsze – zacznijmy do tego że latem stopa znacznie bardziej się poci. Jej potliwość wynika zawsze z wysokiej temperatury jaka panuje na zewnątrz. Bardzo istotne jest to, aby każdy but na lato miał dobrą wentylację. Buty jakie można swobodnie nosić latem wystarczy podzielić na dwa rodzaje – kryte oraz częściowo odsłonięte.

Buty kryte do których zaliczają się adidasy oraz wszelkiego rodzaju pantofle powinny posiadać wentylację. Stopa musi tak samo oddychać jak każda część ciała. Skóra na stopie potrzebuje dopływu tlenu, inaczej będzie się zaparzać . Stopa bez dopływu tlenu – który spełnia dwie funkcje – chłodzącą oraz odparowującą (oddychanie) jest narażona na wiele złych czynników.

Gdy panuje zbyt wysoka temperatura w obuwiu stopa się poci, rozwijają się w bucie jak i na stopie całe rzesze różnego rodzaju bakterii, stopa jest narażona na obtarcia oraz odkształcenia, fizjologia stopy jest zachwiana a dodatkowo czuje się dyskomfort w butach źle wentylowanych.

Buty na lato muszą posiadać otwory wentylacyjne w postaci dziurek lub kratek stosowanych na podeszwach. Warto też w okresach gorących nie wybierać czarnego krytego obuwia – mocniej magazynuje promienie słoneczne przerabiając je na ciepło.

Buty odkryte czyli typowe sandały lub nowoczesne buty z odpowiednio wyciętymi segmentami poszycia nie mają wspomnianych wyżej problemów. Warto na lato wybierać obuwie nie tylko z wentylacją za pomocą otworów ale buty odkryte.

Oczywiste jest, że nie do każdego ubioru pasuje każdy rodzaj butów – dlatego trzeba pamiętać o wybraniu stosowanego obuwia do sytuacji oraz własnego wyglądu – pamiętać jednak trzeba aby zawsze była w nich wentylacja.

Buty na lato mogą być wykonana z dowolnych materiałów, najlepiej jednak aby nie były to tworzywa sztuczne od środka – wtedy także noga szybciej się zaparza. Każdy but stosowany latem w ciepłe dni powinien być przewiewny i wygodny. O najlepszych butach na lato warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *