Jakie wybrać buty na zimę

Buty zimoweZimą niezbędne są nam dobre buty które zabezpiecza nas zarówno przed zimnem jak i wilgocią. Bardzo ważne w samym obuwiu jest to aby miały one bardzo stabilną podeszwę dzięki dobremu bieżnikowi. Obuwie zimowe musi spełniać dość dużo założeń aby nadawało się do użytku.

Jakie wybrać dobre buty na zimę – zaczynamy od ich poszycia, powinno być one oczywiście grube i najlepiej naturalne, czyli niezastąpiona będzie skóra. Buty skórzane są nie tylko cieplejsze ale i także dużo bardziej wytrzymałe. Poszyciem buta, jest wyłącznie widoczny element na obuwiu. To co jest niewidoczne, stanowi osobne elementy butów już o własnych odpowiednich nazwach.

Bardzo ważne w samych butach jest łączenie jej elementów, czyli góry składającej się z skóry z samą podeszwą. Łączenie to powinno być zawsze szyte grubą dratwą, i na to trzeba zwracać szczególną uwagę. Bardzo często szycie jest sztuczne czyli imitacyjne – i trzeba tego unikać.

Podeszwa szczególnie buta męskiego powinna być gruba, ma to dwojakie znaczenie działające na korzyść osoby mającej takie buty. Po pierwsze gruba podeszwa może mieć bardziej wcięty bieżnik pozwalający nam swobodnie poruszać się po śliskiej nawierzchni. Drugim powodem jest sama izolacja od zimnego podłoża, czyli izolacja stopy od  śniegu przez grubszą podeszwę.

Buty konieczne aby miały wkładki z jakiegoś cieplejszego materiału – tutaj dobrze sprawdza się filc. Pamiętajmy jednak że jeśli buty nie mają takich wkładek można je po  prostu zamontować kupując odpowiednie w sklepie.

Kolejną ważną sprawą jest wykończenie od środka buta. Powinien być on zmiękczany o wyraźnie zaznaczonej warstwie termoizolacyjnej. Buty które mają samą skórę jako poszycie nie osłonią nas przed dużymi mrozami ani przed wilgocią po roztapiającym się śniegu.

Byty więc powinny mieć grubą warstwę oddzielającą naszą stopę od poszycia zewnętrznego. Bardzo dobre rozwiązanie gdy nasze buty na zimę są o wyższych progach. Jak wiadomo zimą pantofle absolutnie nie nadają się do chodzenia pomimo że są  z skóry.

Na zimę nasze buty muszą chronić nasze kostki przed zmarznięciem czyli ich wysokość powinna być co najemnej do kostek. Oczywiście jedyne sensowne buty na zimę to wiązane. Jest to spowodowane tym że mocno zawiązane buty uchronią nas przed zrobieniem sobie krzywdy w poślizgu czyli i skręceniem kostki lub nawet złamaniem.

Ostatnią bardzo ważną informacją jest to że ich bieżnik  powinien być bardzo wyraźny a same buty twarde w szczególności na czubkach – to zabezpieczy przed poślizgami i zniszczeniem butów przedzierając się przez zaspy. Warto sprawdzić cenę butów w Internecie gdyż zazwyczaj można kupić dobrą parę skórzanych taniej w porównaniu do lokalnych sklepów. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. Rivra pisze:

    dawniej trzeba było brać bardzo grube i mocne, z silnym izolowanie przemakalności. Teraz już praktycznie u nas nie ma zimy ani jakiś wielkich roztopów. Całą zimę ludzie chodzą w nawet adidasach i nie marzną. Dobrze na pewno jak są obuwia za kostkę i mają bardzo głęboki biernik, w razie czego na nim się nie pośliźnie tak łatwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: