Jakie wybrać drzwi antywłamaniowe – Najlepsze

Drzwi bezpieczneWybranie dobrych drzwi antywłamaniowych jest bardzo ważne. Od tego jak solidne i dobrze zrobione są drzwi zewnętrzne zależy bezpieczeństwo wszystkich pomieszczeń.

Najczęściej włamania są dokonywane właśnie przez drzwi, dlatego konieczne jest wybranie jak najlepszych drzwi do ochrony własnego majątku.

Jakie drzwi antywłamaniowe wybrać – aby wybrać dobre drzwi antywłamaniowe trzeba przyjrzeć się dokładniej ich konstrukcją. Przede wszystkim liczy się stabilność drzwi i ich odporność na uszkodzenia. Dobre drzwi będą zbudowane mocno z grubych płyt dodatkowo wzmocnionych najlepiej stalową przegrodą w środku.

Dobre drzwi przeciwwłamaniowe będą ciężkie gdyż to jest cena ich solidności. Warto wspomnieć że drzwi tego typu muszą posiadać tak samo dobrą futrynę, by całość była maksymalnie bezpieczna. Zamki do drzwi antywłamaniowych powinny mieć nietypowy kształt klucza – taki mechanizm by on sam nie był typowym łatwym do otwarcia. Najlepiej gdy drzwi zamyka się na kilka spustów.

Niezbędne jest posiadanie dwóch zamków w drzwiach, górnego oraz środkowego. W drzwiach powinien być wizjer – potocznie zwany judaszem. Co więcej futryna drzwi musi być zbudowana tak aby zawiasy drzwi były chronione przed podważeniem i przepiłowaniem.

Futryna drzwi antywłamaniowych musi być stabilna – powinna wytrzymywać bardzo duże siły naporu, najlepiej sprawdzają się stalowe z dodatkowymi wpustkami w ściany betonowe, zabezpieczające wyważeniu zarówno drzwi jak i futryny. Drzwi antywłamaniowe nie powinny posiadać w sobie szybek ani elementów które mogą posłużyć za podpórkę. Dobrze się sprawują proste konstrukcje.

W drzwiach przeciwwłamaniowych może być montowany alarm – uruchomia się on podczas niepożądanej próby ich otwierania. Alarm w drzwiach jest ustawiany zarówno na czułość jak i głośność. Dobrze jest posiadać coś takiego jako dodatkowe zabezpieczenie.

Należy pamiętać że drzwi antywłamaniowe kupuje się raz, dlatego nie warto próbować na nich oszczędzać. Warto wybrać solidny produkt.

O drzwiach antywłamaniowych warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *