Jakie wybrać drzwi wejściowe – Najlepsze

Drzwi do domuWybranie dobrych drzwi wejściowych jest ważne, zarówno z przyczyn bezpieczeństwa jak i komfortu ich używania. Do wyboru jest bardzo wiele gatunków drzwi, warto jednak wybrać te które są najlepsze.

Drzwi wejściowe są podstawową ochrona domu przed włamaniami, dlatego wybranie solidnych i trwałych jest bardzo ważne.

Jakie drzwi wejściowe wybrać – zacznijmy od tego że przy wyborze dobrych drzwi trzeba zwracać uwagę na ich konstrukcję oraz materiał wykonania. Drzwi montuje się z odpowiednimi futrynami, nawet najlepsze i najbardziej odporne drzwi by nie chroniły pomieszczeń przed włamaniem, jeśli ich futryna byłaby słaba. Drzwi powinno się wybierać także do odpowiedniej konstrukcji montażowej.

Na początku o futrynach do drzwi, powinny być z metalu, umieszczone w mocnej zalewie betonowej. Liczy się to, aby danych futryn nie dało się ruszyć i wyłamać.

Jeśli futryny do drzwi wejściowych są dobrze i trwale zamontowane można przejść do wyboru odpowiednich drzwi. Całość jest zazwyczaj sprzedawana razem, czyli drzwi wejściowe razem z futryną. Futryna często ma dodatkowo dokładane szyny usztywniające lub pręty wchodzące w otwory ściany, gdzie jest ona montowana.

Jeśli mamy zamiar kupić drzwi razem z futryną należy oceniać bezpieczeństwo i solidność całego zestawu.

Najlepsze drzwi wejściowe to takie, które są przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Musi być to konstrukcja trwała, dobrze gdy są to drzwi dość grube o wzmocnieniu stalowym w środku. Zamek jaki posiadają dane drzwi także jest bardzo ważny. Mogą być one sprzedawane bez zamknięcia lub już z gotowym opatentowaniem.

Najlepiej sprawdzają się zamki o nietypowych kluczach, chodzi o profil klucza który nie przypomina tych tradycyjnych.

Sam zamek drzwi wejściowych powinien być bardzo trwały, najlepiej gdy są to sztabki wsuwane w co najmniej dwa otwory futryny drzwi. Dobrze gdy są to grubsze pręty lub sztabki stalowe. Zamki powinny być dwa. Chodzi o górny czyli typowy patent, głównie stosowany do zamykania od środka oraz gdy opuszcza się dom na dłużej.

Zamek dolny powinien być najmocniejszy, to głównie w nim chodzi o nietypowy klucz oraz dobre zabudowanie i moc całego mechanizmu. Drzwi wejściowe powinny być tak skonstruowane razem z futryną aby nie zostawiać miejsca i oparć do prób ich wyłamywania – czyli brak zaczepów jakie mogły by być ułatwieniem dla włamywaczy.

Dobre drzwi wejściowe nie są lekkie, są proste ale i bardzo wytrzymałe. Warto nie stosować szybek w drzwiach, które są tylko ułatwieniem dla włamywaczy. Drzwi muszą posiadać judasz jako wizjer tego co jest na zewnątrz. Dobrze gdy są otwierane do środka domu co jest dodatkowym zabezpieczeniem.

O tym jakie konkretnie drzwi wejściowe wybrać i gdzie je kupić warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Wartycz Jan

    Nie wiem jakie są najlepsze, ale wiem jakie są najgorsze. Zamki jak maja typowe na klucza prostego bez licznych płaszczyzn – czyli nie tylko ząbki ale także działające na zapadki od boku i dołu to są byle jakie. Tak mi dom obrobili, jak przyszli fachowcy z policji to powiedzieli jedno – zamek musi być taki jak najbardziej skomplikowany i wielozapadkowy w różnych płaszczyznach. Inna sprawa aby nie było podparcia na łomy czy możliwości ich wyrwania. Muszą być mocno osadzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.