Jakie wybrać drzwi wejściowe – Najlepsze

Drzwi do domuWybranie dobrych drzwi wejściowych jest ważne, zarówno z przyczyn bezpieczeństwa jak i komfortu ich używania. Do wyboru jest bardzo wiele gatunków drzwi, warto jednak wybrać te które są najlepsze.

Drzwi wejściowe są podstawową ochrona domu przed włamaniami, dlatego wybranie solidnych i trwałych jest bardzo ważne.

Jakie drzwi wejściowe wybrać – zacznijmy od tego że przy wyborze dobrych drzwi trzeba zwracać uwagę na ich konstrukcję oraz materiał wykonania. Drzwi montuje się z odpowiednimi futrynami, nawet najlepsze i najbardziej odporne drzwi by nie chroniły pomieszczeń przed włamaniem, jeśli ich futryna byłaby słaba. Drzwi powinno się wybierać także do odpowiedniej konstrukcji montażowej.

Na początku o futrynach do drzwi, powinny być z metalu, umieszczone w mocnej zalewie betonowej. Liczy się to, aby danych futryn nie dało się ruszyć i wyłamać.

Jeśli futryny do drzwi wejściowych są dobrze i trwale zamontowane można przejść do wyboru odpowiednich drzwi. Całość jest zazwyczaj sprzedawana razem, czyli drzwi wejściowe razem z futryną. Futryna często ma dodatkowo dokładane szyny usztywniające lub pręty wchodzące w otwory ściany, gdzie jest ona montowana.

Jeśli mamy zamiar kupić drzwi razem z futryną należy oceniać bezpieczeństwo i solidność całego zestawu.

Najlepsze drzwi wejściowe to takie, które są przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Musi być to konstrukcja trwała, dobrze gdy są to drzwi dość grube o wzmocnieniu stalowym w środku. Zamek jaki posiadają dane drzwi także jest bardzo ważny. Mogą być one sprzedawane bez zamknięcia lub już z gotowym opatentowaniem.

Najlepiej sprawdzają się zamki o nietypowych kluczach, chodzi o profil klucza który nie przypomina tych tradycyjnych.

Sam zamek drzwi wejściowych powinien być bardzo trwały, najlepiej gdy są to sztabki wsuwane w co najmniej dwa otwory futryny drzwi. Dobrze gdy są to grubsze pręty lub sztabki stalowe. Zamki powinny być dwa. Chodzi o górny czyli typowy patent, głównie stosowany do zamykania od środka oraz gdy opuszcza się dom na dłużej.

Zamek dolny powinien być najmocniejszy, to głównie w nim chodzi o nietypowy klucz oraz dobre zabudowanie i moc całego mechanizmu. Drzwi wejściowe powinny być tak skonstruowane razem z futryną aby nie zostawiać miejsca i oparć do prób ich wyłamywania – czyli brak zaczepów jakie mogły by być ułatwieniem dla włamywaczy.

Dobre drzwi wejściowe nie są lekkie, są proste ale i bardzo wytrzymałe. Warto nie stosować szybek w drzwiach, które są tylko ułatwieniem dla włamywaczy. Drzwi muszą posiadać judasz jako wizjer tego co jest na zewnątrz. Dobrze gdy są otwierane do środka domu co jest dodatkowym zabezpieczeniem.

O tym jakie konkretnie drzwi wejściowe wybrać i gdzie je kupić warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.