Jakie wybrać kalesony – Najlepsze

KalesonyDla czego warto nosić kalesony – kalesony są to dodatkowe ochraniacze na nasze nogi, zabezpieczające przed przemarznięciem oraz utratą ciepła ciała.

Kalesony nie tylko chronią nasz organizm przed skutkiem niskich temperatur ale także utrzymują ciepło które jest niezbędne do zachowania komfortu na mrozie.

Dzięki nim znacznie zmniejsza się ryzyko zachorowania oraz odmrożenia koniczyn dolnych, choć ich głównym zadaniem jest zwiększenie ciepła całego organizmu.

Jakie kalesony wybrać – jest to prosta konstrukcja działająca na podobnych zasadach co skarpetki. Najważniejsze w samych kalesonach jest to z jakiego materiału są one wykonane oraz jak dopasowują się do naszego ciała. Getry męskie bo tak także nazywają się kalesony można dobierać nie tylko na nasz własny rozmiar ciała ale także pod względem czynników cieplnych.

Wybieramy dobre kalesony – zaczynamy od tego że muszą być one na tyle długie aby sięgnęły nam od pasa do poniżej kostki stopy. Powinny być wykonane zawsze z materiału jak najbardziej elastycznego aby dobrze dopasowały się do ciała. Nie powinny być za opięte aby także swobodnie i sprawnie się w nich ruszać.

Istotne jest to aby nie były one jednak luźne – powodem tego jest fakt że luzy to wolne przestrzenie w których ciepło naszego ciała szybko znajduje ujście na zewnątrz. Kalesony więc można nazwać nasza druga skórą na nogach.

Kalesony dobrze gdy są z naturalnego materiału czyli przykładowo bawełna. Jednakże aby miały dobrą elastyczność musza być zastosowane włókna sztuczne. W standardowych niezbędny jest rozporek zamykany najlepiej na guziczek. W końcówce kalesonów czyli od strony kostek przydatne są dodatkowe ściągacze które zabezpieczają przed podwijaniem się kalesonów, oraz lepiej je mocują.

Górna część oczywiście także jest na gumkę lecz powinna być znacznie luźniejsza. Kalesony nie powinny nas uciekać w pasie. Standardowo rozkład budulca dobrych getrów zimowych czyli kalesonów oscyluje w granicach 80% bawełna oraz 20% poliester. Są to zarówno ciepłe jak i bardzo mocno elastyczne kalesony.

Parę bardzo dobrych kalesonów kupimy do 10 euro za sztukę. Warto kupić ten towar w sklepie internetowym gdyż jest większy ich wybór ,a i same ceny są znacznie niższe niż w sklepach tradycyjnych. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *