Jakie wybrać konto bankowe dla dziecka

Konto dla dzieciWybranie najlepszego konta w banku dla dziecka jest dość trudne. Banki oferują bardzo rożne oferty i pakiety danych kont bankowych. Warto przyjrzeć się dokładniej temu co powinno spełniać dobre konto dla dziecka w banku.

Jakie konto bankowe wybrać dla dziecka – aby wybrać dobry rachunek dla dziecka trzeba zwrócić uwagę na kilka cech dobrych kont bankowych. Konto dla dziecka powinno być praktyczne i ułatwiające mu zarządzanie własnymi wydatkami.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie konta z możliwością dostępu do internetu. W tego typu rachunkach bankowych bardzo przydatna jest także możliwość nadzorowania konta przez opiekunów dziecka. Opiekunowie powinni mieć wgląd do wydatków tego konta i jego operacji bankowych (czyli tytułów poniesionych wydatków z konta).

Warto wybierać konta bankowe które posiadają w sobie możliwości ustanawiania dyspozycji wydatków. Także bardzo ważna jest możliwość ustanawiania przez opiekunów limitów wydatków dziennie dla dziecka. Konto bankowe uczy w bardzo dobry sposób gospodarowania pieniędzmi.

Limity na koncie oraz stała liczba jaką można pobrać z konta miesięcznie uczy oszczędności. Opiekunowie dziecka powinni mieć więc wgląd w to co się dzieje na koncie dziecka i jakie wykonuje one operacje bankowe.

Konto dla dzieci o ile jest rachunkiem bieżącym nie musi być oprocentowane. Dobrze jednak gdy posiada jakiś narastający procent od przechowywanych pieniędzy na rachunku bankowym. Wtedy stopa inflacji rocznej nie pomniejsza wartości pieniędzy jakie znajdują się na koncie. Rachunek powinien być prowadzony bezpłatnie przez bank.

W Końcu to bankowi pożycza się własne pieniądze, a nie on osobie posiadającej rachunek bankowy. Konto bankowe dla dziecka o faktycznie dobrych parametrach jest dość trudno znaleźć. Jednakże gdy się dobrze rozejrzy po ofertach trafi się na kilka wartościowych propozycji.

Warto razem z dzieckiem ustalić jakie by chciało konto bankowe oraz do czego jest one mu potrzebne. Oczywiście konto bankowe dla dzieci powinno posiadać kartę do bankomatów – z czego nie powinna ona mieć możliwości zaciągania pożyczek.

Konto bankowe dla dziecka nie powinno być traktowane jako miejsce zbierania pieniędzy na przyszłość dziecka. Do czegoś takiego istnieją specjalne rachunki o lepszych rozwiązaniach i znacznie bardziej korzystnych.

Konto dla dziecka powinno być zwykłym rachunkiem gotówkowym i bieżącym. Konieczna jest możliwość wglądu opiekunów do zasobów konta oraz jego akcji wykonywanych przez dziecko. O najlepszych kontach bankowych warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jedna wypowiedź

  1. Sebro pisze:

    Podstawą jest to co mówicie, aby było bezpłatne oraz aby było także z limitem dziennym na wydatki. Wtedy można być pewnym, że nic się nie wydarzy dziwnego. Najlepszy limit taki do 100 czy około tyle złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *