Jakie wybrać konto w banku

Konto w bankuW dzisiejszych czasach banki udostępniają swoim klientom bardzo wiele rożnego rodzaju kont bankowych. Najbardziej popularne są konta oszczędzające, które działają na tej samej zasadzie jak zwykłe konta z tym że posiadają one większe oprocentowanie.

W poradniku tym znajdziesz bardzo ważne informacje jak znaleźć dobre konto bankowe oraz co powinno one spełniać.

Na początku krótka informacja że o wybór konta bankowego się nie należy pytać innych osób gdyż każdy poleci tylko i wyłącznie takie jakie sam posiada, nie sprawdzając i nie znając innych kont bankowych.

Jakie wybrać konto bankowe – każde konto w banku powinno być przede-wszystkim w dzisiejszych czasach bezpłatne. Z kontem nie może się wiązać żadna opłata za jego prowadzenie ani założenie i obsługę. Przelewy powinny być dostępne zawsze w opcji internetowej i także wszystkie bezpłatnie.

Bank powinien mieć także odpowiednie oprocentowanie swojego rachunku. Należy pamiętać o jednej prostej matematycznej zasadzie, że nawet jeśli konto jest oprocentowane to nie koniecznie na niem zarabiamy, a wręcz czasami nawet tracimy pieniądze gdy trzymamy je na danym koncie.

O co chodzi z zyskiem na koncie – chodzi tutaj o wysokość oprocentowania konta, aby obliczyć czy konto jest zyskowne należy znać jeden wskaźnik a mianowicie jaka jest obecnie stopa inflacji w kraju.

Przyjmijmy że stopa inflacji wynosi 6% więc konto posiadające oprocentowanie 5,5% jest kontem w którym tak naprawdę tracimy pieniądze co roku pomimo jego darmowego prowadzenia. Wszystkie te wskaźniki zarówno podaje bak naszego konta jak i bank centralny dotyczące inflacji w kraju.

Konto powinno gwarantować jak największą ilość obsługi bezpłatnej bankomatów – czyli tak zwane umowy między bankowe, nas interesuje tylko to aby nie płacić za wybieranie gotówki gdziekolwiek jesteśmy. Dobrze gdy nasze konto jest obsługiwane przez internet na tej zasadzie że mamy pobrany certyfikat do własnej przeglądarki internetowej i możemy zarządzać swoim kontem przez www i oglądać jego środki, wpływy itd.

Takie usługi jak przychodzenie wyciągów do domu z konta co miesiąc, obsługa konta przez telefon komórkowy, 2 karty do konta oraz możliwości debetowe są z czasem utrapieniem a nie pomocą w kontach bankowych. To wszystko w tym temacie – aby wybrać dobre konto należy pamiętać o jednym, musimy sami czytać regulaminy danych kont bankowych, bo nikt nam w tym nie pomoże. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 wypowiedzi

  1. Hanys pisze:

    Ja wybrałem nestbank, bez żadnej reklamy tylko po prostu to jedyny jaki napisał uczciwe że nigdy przenigdy nie będzie brał od ludzi pieniędzy za konto. Byłem w kilku innych bankach i ciągle coś się zmieniało miałem dość. Przeniosłem się do tego nesta i na razie jest dobrze. Całość w internie.

  2. Ubolt pisze:

    Większość banków jest guzik warta, wysokie opłaty i jak to w Polsce zerowe gromadzenie pieniędzy. W innych krajach oprocentowanie jest większe niż poziomy inflacji ale oczywiście w Polsce jest trzymanie gotówki w banku całkowicie nieopłacalne – poziom inflacji zawsze jest wyższy niż oprocentowanie na dowolnym koncie. A więc mając pieniądze w banku działającym w Polsce tylko się je traci bo coraz mniej są one warte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *