Jakie wybrać najlepsze ogrodzenie – płot i siatkę

Ogrodzenie posesjiW sklepach mamy obecnie bardzo szeroki asortyment różnego rodzaju ogrodzeń. W tym artykule o najlepszych ogrodzeniach siatkowych. Siatka jest najbardziej popularnym ogrodzeniem o bardzo szerokich zastosowaniach.

Co więcej ogrodzenia siatkowe są w rozsądnych cenach, dlatego stosowane są najczęściej.

Jakie ogrodzenie wybrać – wybór dobrego ogrodzenia siatkowego zaczyna się od materiału ogrodzenia. Dobre ogrodzenia zawsze będzie miało siatkę powlekaną co zabezpieczy ją przed niszczeniem oraz warunkami atmosferycznymi.

Najlepiej gdy siatka powlekana jest osłonkami plastykowymi lub cynowana. Kolejna sprawa to wielkość oczek siatki. Jeśli ma ona służyć do osłony terenu oczka nie powinny być większe niż 5 cm szerokości.

Styl ułożenia oczek czyli romby lub kwadraty nie ma znaczenia. Siatkę z rombów trudniej napiąć niż tą z prostokątów czy kwadratów, ale za to jest bardziej elastyczna.

Co więcej wysokość płotu powinna być odpowiednia. Najbardziej popularna wysokość ogrodzenia to 1,5 do 1,75 metra. Siatka sama w sobie musi być przymocowana do czegoś. Przy zakupie siatki kupuje się także drut który jest stosowany do jej naciągu – to taki specjalny drut.

Także trzeba pamiętać że siatka wymaga pali mocujących. Mogą być to kątowniki lub inne elementy najlepiej stalowe.

Dobre siatki wytrzymają wiele lat bez najmniejszego uszkodzenia. Jeśli siatka nie jest powlekana możemy to wykonać sami. Taka siatkę maluje się farbą zabezpieczającą przed korozją. Kolory siatek nie mają znaczenia – zazwyczaj jednak są wybierane zielone ogrodzenia. Na koniec bardzo istotna informacja.

Dobre siatki mają grubość drutu je tworzących większą niż 1 milimetr. Im grubszy drut siatki tym oczywiście mocniejsze jest samo ogrodzenie. Dobre ogrodzenia można kupić w sklepach z składami budowlanymi lub zamówić taniej w sklepach internetowych. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *