Jakie wybrać najlepsze okulary do pływania

Okulary pływająceWybranie dobrych okularów do pływania w wodzie jest istotne dla komfortu z ich korzystania. Wybór dobrych okularów do pływania wcale nie jest trudny, opiera się on na kilku prostych ale zarazem ważnych zasadach.

Jakie okulary do pływania wybrać – zacznijmy od podstaw. Okulary do pływania w wodzie z prawdziwego zdarzenia powinny być solidnie wykonane. Należy omijać takie które są zabawkami lub tanimi imitacjami prawdziwych okularów – imitacje mogą nam tylko zaszkodzić na wzrok.

Dobre okulary do pływania to takie, które mają w miarę jasne dobrze przezroczyste szkła lub tworzywo. Co więcej ich uszczelka musi być wykonana z miękkiej gumy o dobrym profilu – najczęściej specjalnego sylikonu.

Okulary do pływania muszą mieć pasek z kauczuku lub grubszej gumy o podwyższonej odporności i elastyczności. Pasek okularów musi być regulowany, po to aby bez problemu dopasować go do obwodu głowy.

Profil okularów jest także ważny, muszą być dobrze dopasowane do profilu twarzy. Łączka obu szkiełek powinna być elastyczna. Okulary do pływania naciąga się na oczy a nie zakłada. Docisk i dobra uszczelka zabezpiecza przed wlewaniem się pod szkła wody, nawet nurkując.

Okulary do pływania dobrze jest przymierzyć przed kupnem – chodzi tutaj o dopasowanie okularu do naszego profilu twarzy.

Bardzo dobre i tanie okulary do pływania można kupić w sklepach internetowych. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: