Jakie wybrać okulary przeciwsłoneczne

Najlepsze okularyWybór dobrych okularów przeciwsłonecznych na lato jest bardzo ważnym wyborem. To na jakie okulary się zdecydujemy będzie miało duży wpływ na nasze oczy i ich zdrowie. Wiele okularów tylko z pozoru jest przeciwsłonecznych.

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać – wybór dobrych okularów przeciwsłonecznych polega na pewnych zasadach. Okulary trzeba wybierać tylko takie które spełniają pewne normy, inaczej możemy tylko zaszkodzić swojemu wzrokowi.

Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny chronić nasz wzrok przed promieniowaniem UV-A oraz UV-B. Okulary z naprawdę wysokiej pułki potrafią chronić także nasz wzrok przed promenowaniem krótkim jakim jest UV-C.

Same filtry przed promieniami UV to jeszcze nie wszystko co muszą posiadać dobre okulary. Każde z nich powinny posiadać atest CE oraz numer spełniania norm jakościowych EN 1836 lub EN 172. Są to normy zabezpieczające nasz wzrok – informują one nas że dane okulary spełniają normy bezpieczeństwa wzroku i jakości wyrobu.

Kolejna sprawa to szkła. Powinny być na tyle duże aby nie widać w nich ramek gdy mamy założone okulary. Gdy widzimy kontury okularów nasz wzrok szybko się męczy i nie jest to dla nas dobre. Okulary muszą być wykonane solidnie. Ważne jest to aby spróbować stabilność szkieł przed zakupem, czy aby nie będą się one luzować.

Oprawki są dowolne i nie mają one większego znaczenia. Dobrze jednak gdy nie są zbyt szerokie – powód jest prosty, pozostanie biały pasek braku opalenizny na głowie tam gdzie biegnie grubsza oprawka.

Po za tym czy wybieramy okulary z ciemnymi szkłami czy żółtymi bądź innymi kolorami nie ma znaczna. Dobre okulary można kupić w sklepach internetowych, warto poczytać jeszcze o dobrym wyborze okularów przeciwsłonecznych. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: