Jakie wybrać płetwy do nurkowania i pływania

Płetwy dobreArtykuł o tym jakie wybrać płetwy do pływania i nurkowania. Wybór dobrych płetw do pływania i nurkowania jest bardzo ważny.

Od tego jakie płetwy wybierzmy będzie zależało bardzo wiele podczas samego z nich korzystania. Rodzajów płetw jest bardzo wiele i różnice wynikają zarówno z tworzywa ich wykonania jak i rozwiązań technologicznych – budowy płetwy i ich mocowania.

Płetwy do nurkowania i pływania – w zasadzie nie ma różnicy jakie płetwy wybierzemy, zarówno płetwy do pływania i nurkowania wykonane są podobnie i spełniają podobne założenia mocowań jak i obiegu wody. Dobre płetwy powinny być wykonane w pewien sposób, tak aby korzystanie z nich było wygodne.

Bardzo ważne jest wykonanie zaczepów na stopę, aby płetwy były przymocowane stabilnie i nie spadały podczas pływania.

Najlepszym rozwiązaniem jest ubieranie płetw na podobnych zasadach co buty. Czyli płetwy powinny być naciągane na stopę, tylna ich część powinna wchodzić ciasno na piętę. Przednia część stopy musi się oczywiście schować w środku płetwy.

Osobiście nie polecamy płetw do pływania i nurkowania w których stosowane są paski i różnego rodzaju linku zabezpieczające spadanie.

Zdecydowanie najlepiej mieć płetwy zakładane przez wciskanie stopy do komory. Dobre płetwy powinny być wykonane trwale a sama ich powierzchnia powinna być odporna na obciążenia. Tutaj mogą być wykorzystane takie tworzywa do budowy płetwy jak guma oraz tworzywo z gumowaniem.

Zarówno płetwy gumowe jak i wykonane z tworzywa powlekanym w miejscach gumą oraz miejscem na stopę, gumowym są równie dobre. Ważne jest to, aby płetwa była dobrze dopasowana do stopy i jej rozmiaru. Inaczej może być za ciasna i uwierać lub spadać podczas pływania.

Płetwy muszą być wykonane tak, aby dało się w nich wygodnie poruszać zarówno po lądzie jak i pływać w wodzie. Nie mogą być ona całkiem sztywne gdyż by doprowadzało to do szybkiego osłabienia nóg a tym samym i skurczów.

Dobre płetwy można znaleźć w sklepach internetowych gdzie chyba jest ich najszerszy wybór. O płetwach do pływania jak i nurkowania warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.