Jakie wybrać rolety okienne – najlepsze

Roleta do oknaRolety jest to coś zasłaniającego okna przed silnymi promieniami słonecznymi. Jest to bardzo dobra osłona przez  słońcem, które może oślepiać w pomieszczeniach, gdy patrzymy na szyby lub gdy słońce rzuca zbyt dużo światłą przykładowo do sypialni.

Obecnie jest wiele rodzajów rolet dostępnych w sklepach, my skupimy się na takich które mają najlepsze rozwiązania i są najbardziej funkcjonalne.

Jakie rolety wybrać – rolety dzielimy na dwa rodzaje główne. Jest to roleta słomkowa lub drewniana o patyczkowatej powierzchni oraz roleta materiałowa lub z tworzywa. Rolety materiałowe kryją całą powierzchnią okno ale zazwyczaj materiał jest lekko przebijający.

Chodzi tutaj o efekt podświetlenia materiału czy tworzywa. Natomiast rolety patyczkowe są lekko prześwitujące promienie słoneczne.

Biorąc pod uwagę wygląd rolet, zdecydowanie lepiej prezentują się patyczkowe. Nadają one pomieszczeniu w którym się znajdują ładnego klimatu i elegancji. Rolety zwykłe są dobre do biur i pomieszczeń gdzie same okna nie przyciągają uwagi – nie są one zbytnio eleganckie i gustowne.

Rolety dobrze gdy mają sznurek pomagający w ich rozwijaniu i zwijaniu zwykły. Raczej unikajmy rolet które mają plastykowe sznurki – one bardzo szybko się urywają. Roleta dobrze gdy ma mocowania do okna lub futryn metalowe a nie w plastiku. Chodzi tutaj o wytrzymałość.

Plastiki zawsze jest najgorszym rozwiązaniem. Po pierwsze jest on mało wytrzymały. Kolejna sprawa to to że plastikowe rolety mają tendencję to tracenia kolorów na skutek promieni słonecznych, tak samo osłabiają się dodatkowo ich plastikowe mocowania przez słońce.

Roleta musi być na tyle szeroka by pokryć całe okno z zakładkami na futrynę co najmniej 2 centymetrów. Także musi być na tyle długa aby starczyła na całe okno w jego zasłonięciu. Osobiście polecam zawsze rolety z patyczkami drewna – jest to zdecydowanie najbardziej trwała ale i elegancka konstrukcja. Także są w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *