Jakie wybrać sandały

Buty sandałyWybór sandałów na okresy letnie jest prostym zdaniem. Najważniejsze aby nasze nogi czuły się dobrze w danym obuwiu, oraz dane sandały były funkcjonalne.

W dziedzinie sandałów można wyróżnić kilka ważnych zasad, jakich należy się trzymać aby kupić dobre sandały. Im lepsze sandały kupimy, tym nasza noga będzie miała większy komfort w ich użytkowaniu.

Jakie sandały wybrać i kupić – Zacznijmy od rodzajów sandałów. Jedne są kryte na większej powierzchni od innych, inne zdecydowanie mocniej bardziej odkryte. Także sandały są z podkładką na nogę płaską, profilowaną jak i z progami. Sandały powinny być z podkładem wkładki profilowanym. Tak samo podeszwa powinna mieć wygodny profil. To zapewni nam komfort w noszeniu i prawidłowe ułożenie stopy podczas użytkowania sandałów.

Progi nie powinny występować – gdy się one znajdują w sandałach mogą wystąpić problemy z dopasowaniem nogi lub co gorsza w wygodzie noszenia. Progi czyli otoczki podeszwy sandału od strony wkładania stopy bywają bardzo dużym utrapieniem.

W przykładzie gdy nasza stopa porusza się w sandale, lub wykonuje typowe czynności podczas używania sandałów może ona natrafiać na próg. Progi te mogą uszkadzać stopy i doprowadzać do poważnych obtarć. Dlatego zawsze sandały powinny być o gładkiej wkładce bez progów otaczających profil sandału.

Kolejna sprawa to dobrze gdy sandały są zamykane lub ścieśniane na rzepy. To ma w sobie dwie pozytywne cechy. Pierwsza że można dopasować sandał idealnie do naszej nogi. Druga dobra cecha takiego sandału to fakt że można poluzować dany pasek  – jest on zawsze regulowany.

Sandały dobrze gdy mają szyte zakończenia – dzięki temu są bardziej wytrzymałe. Także najlepiej sprawdzają się te z naturalnej skóry a nie syntetyków. Takie naturalne sandały nawet po przepoceniu nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, w przeciwieństwie do sandałów z sztucznego tworzywa. Sandały powinny być zapinane nie tylko na podbiciu ale także mieć pasek zabezpieczający za piętę.

Paski zabezpieczające czyli zapinane z przodu dobrze gdy są dwa lub jeden szerszy. Najlepiej sandały przymierzyć przed zakupem. Można znaleźć dużo tańsze sandały w internecie do czego odsyłam. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *