Jakie wybrać światła do roweru

Światłą roweruDobre oświetlenie roweru jest bardzo ważne. Oświetlenie na rowerze wpływa na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy po ciemku i wieczorami, także poprawia naszą widoczność trasy. Wybór dobrego oświetlenia jest więc bardzo istotny.

Jakie oświetlenie do roweru wybrać – wybór świateł rowerowych zacznijmy od opisu rodzajów świateł do roweru. Mamy do wyboru światła montowane na kierownicy i pod siodłem elektryczne diodowe lub halogenowe oraz światła na dynamo. Jest to zupełnie inna klasa oświetlenia roweru.

Światła elektryczne na baterie są najbardziej praktyczne, nie stwarzają one oporów podczas jazdy rowerem jak w przypadku dynama rowerowego. Co więcej są to światła bardzo wydajne jeśli są diodowe. Światła na baterie diodowe są najbardziej popularną formą i w rzeczywistości najlepszym rozwiązaniem.

Są to bardzo dobrze widoczne światła dla innych uczestników ruchu drogowego oraz stosunkowo tanie w eksploatacji. Światła takie potrafią działać cały rok podczas intensywnej jazdy na jednych bateriach. Diody bardzo mało pobierają energii z baterii do mocnego świecenia.

Światła na dynamo, są gorsze z kilku powodów. Po pierwsze stwarzają opory podczas jazdy rowerem, dynamo pracuje i jest to lekko hamujące toczenie się roweru. Co więcej światło to jest mdłe lub jak kto woli żółte. Rower przez dynamo jest średnio oświetlony. Jednakże światła rowerowe na dynamo mają jedną wielką zaletę.

Światła na dynamo dają mocniejszy strumień światła oświetlający drogę, światła diodowe słabo oświetlają to po czym jedziemy gdyż jest to światło zimne.

Najlepszym z punktu widzenia ekonomicznego oraz wygodnego i mocy oświetlenia dla innych uczestników ruchu są światła diodowe.

Natomiast do oświetlenia nam naszej trasy jazdy są światłą tradycyjne na dynamo lub halogenowe. Mimo wszystko polecam jednak zastosować światła do roweru na baterie, jest to ogromna wygoda i łatwa kontrola. Zapraszamy do pozostałych artykułów w nich więcej informacji.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Kazuse pisze:

    Moim zdaniem najlepsze są te, które pochodzą od dynama a nie osobno na baterie. Jest to oszczędne a zarazem wygodne i nie ma potrzeby wymiany baterii. Jak dobra dioda to jest mocne oświetlenie i działa cały czas. dawniej jeździłem tylko na bateriowe a teraz tylko pobierające prąd z dynama w piaście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: