Jakie wybrać zabawki dla małych dzieci

Zabawki dziecięceWybór odpowiednich zabawek dla małych dzieci jest bardzo ważny. Trzeba na nie zwracać uwagę z kilku przyczyn, przede wszystkim bezpieczeństwa jak i przydatności.

Małe dzieci mają skłonności wsadzania wszystkiego do ust, co tylko mają w dłoniach. Dlatego trzeba bardzo starannie zadbać o to, aby zabawki były bezpieczne dla małych dzieci.

Jakie zabawki są odpowiednie dla małego dziecka – zacząć należy od przypomnienia że główną ich cechą musi być bezwzględne bezpieczeństwo dla dziecka. Dzieci bawiąc się, często próbują swoje zabawki gryźć lub połykać. Zabawki  te więc muszą spełniać szereg norm, aby były nadające się dla dzieci.

Na początku zwrócić należy uwagę na wielkość całej zabawki, czyli czy jest ona dostatecznie duża aby nie było możliwości jej połknięcia.

Kolejna sprawa to to aby zabawka nie miała w sobie takich elementów które można od niej oderwać. Pomimo że dana zabawka może być duża, to jednak składa się z części, części te jeśli się oderwie tak samo mogą zostać połknięte przez dziecko.

Trzeba zwracać szczególną uwagę więc, aby zabawka była solidnie wykonana oraz bez niebezpiecznych elementów. Kolejny krok to kontury zabawki, nie mogą być one ostre.

Zabawki dobre dla używania przez małe dzieci muszą być łagodne w rogach. Najlepiej jak mają zaokrąglenia i są miękkie. Trzeba pamiętać że małe dziecko nie jest świadome, tego że same sobie może wyrządzić krzywdę, dlatego trzeba zadbać aby zabawki dla dziecka były bezpieczne i dobrze przystosowane do zabawy.

Dobrze aby zabawki były z dziedziny edukacyjnych. Warto uczyć dziecko że nauka może być zabawą. Są to przykładowo klocki większych rozmiarów które pasują do jakiś kształtów. Tak samo inne gry edukacyjne działające na wzrok i dotyk.

To jakie zabawki wybieramy dla dziecka jest zależne od tego ile lat ma dziecko. Zaczynamy dla najmłodszych od dużych zabawek o prostej budowie. Im dziecko ma więcej lat można sprawiać mu coraz bardziej złożone zabawki, które poruszą jego wyobraźnie i przyspieszą tok nauki.

Pamiętajmy aby dokładnie sprawdzać wybierane przez nas zabawki. Na nich samych powinien być znaczek atestu bezpiecznego dla dzieci – jest to obrazek z określeniem wieku dla dziecka danej zabawki. Zabawki można kupować w internecie gdzie często są tańsze. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *